استفاده از جنبش زنان برای اهداف سیاسی

استفاده از جنبش زنان برای اهداف سیاسی

حجت الاسلام راجی، مدیر اندیشکده راهبردی سعداء، به بیان اهداف سیاسی جنبش زنان پرداخته است.

جنبش فمینیسم که با شعار برابری زنان و مردان روی کار آمد و در ظاهر به دنبال تأمین حقوق زنان بود، اولین گام های خود را در راستای تحقق آزادی همه جانبه زنان قرار داد و توانست در سراسر جهان برای خود طرفدارانی را جمع کند.

اما بسیاری از این طرفداران آگاه نیستند که جنبش فمینیسم و همچنین استفاده از زنان برای تحریک افکار عمومی مردم جهان، از اساس، پروژه غربی‌ها و سرویس‌های جاسوسی آنها برای رسیدن به اهداف سیاسی بوده است.

خانم گلوریا اشتاینم که شخص اول فمینیسم در عصر خود و یکی از ۵ شخصیت بزرگ تاریخ فمینیسم است، مامور و عامل سرویس اطلاعاتی CIA بوده است.

در سال ۲۰۱۰ وقتی هلند با تداوم اعزام سرباز به جنگ افغانستان مخالفت کرد، آمریکا احساس کرد که ممکن است اتفاق مشابهی در فرانسه و آلمان نیز رخ دهد و همراهی ناتو در افغانستان تضعیف شود.

 طبق اسنادی که ویکی لیکس منتشر کرد:

سیاستی که توسط CIA و به صورت محرمانه برای مقابله با این مسئله اتخاذ شد، استفاده از زنان افغانستان به عنوان سوژه اصلی رسانه‌ای جهت تحریک افکار عمومی

اروپائیان بود.

تبلیغ علیه حکومت افغانستان مبنی بر ممانعت از تحصیل زنان به خوبی می توانست احساسات عمومی را برای ادامه حضور نظامی ناتو در افغانستان را تحریک کند.

در بخش هایی از سند آمده است:

«زنان افغان می توانند به عنوان پیام رسان ایده آل در انسانی نشان دادن نقش ناتو در مبارزه با طالبان عمل کنند… ابتکارات اطلاع رسانی که فرصت های رسانه ای را برای زنان افغان ایجاد می کند تا داستان های خود را با زنان فرانسوی، آلمانی و دیگر اروپایی به اشتراک بگذارند، می تواند به غلبه بر شک و تردید فراگیر زنان در اروپای غربی نسبت به ماموریت ناتو کمک کند.

پیام‌هایی که پیامدهای نامطلوب احتمالی شکست ناتو را برای غیرنظامیان افغان به نمایش می‌گذارد، می‌تواند باعث احساس گناه فرانسوی‌ها (و سایر اروپایی‌ها) برای رها کردن افغانستان شود. چشم انداز ممانعت طالبان از تحصیل دختران می تواند خشم فرانسوی ها را برانگیزد، به نقطه تجمع مردم عمدتا سکولار فرانسه تبدیل شود و به رأی دهندگان دلیلی برای حمایت از یک هدف خوب و ضروری علیرغم وجود تلفات بدهد».

 منبع:
https://wikileaks.org/wiki/CIA_report_into_shoring_up_Afghan_war_support_in_Western_Europe,_11_Mar_2010

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*