تمامی مطالب با : جام جهانی 2022

تاريخ انتشار مطلب

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۸

  از سنگال تا ابرقهرمان!

  از سنگال تا ابرقهرمان!

  هر ابر قهرمانی داستانی دارد، داستان پسر جوانی با رویا، پسری بدون پدر است که در نقطه‌ای دورافتاده از سنگال بزرگ می‌شود و در شرایطی که به ظاهر غیرممکن می‌آید، به یکی از بهترین و مشهورترین بازیکنان جهان تبدیل می‌شود. زندگی در روستای بامبالی برای او سخت بود و کشاورزی تنها انتخاب شغلی برای سادیو مانه جوان بود. او بازی فوتبال را در خاک را با گریپ فروت یا سنگ تمرین می‌کرد، زیرا توپ فوتبال بسیار کمیاب بود. سادیو مانه پس از گذراندن سختی‌های بسیار حال به یکی از ستاره‌های فوتبال تبدیل شده است و سال 2019 به عنوان بهترین فوتبالیست آفریقا انتخاب شد.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۰

  اعتراض به جام جهانی قطر

  اعتراض به جام جهانی قطر

  وضعیت کارگران مهاجری که در قطر برای ساخت استادیوم‌ها به کار گرفته شده‌اند، بسیار فاجعه بار بوده است و تیم‌های مختلف فوتبال دنیا مانند تیم‌های ملی نروژ، آلمان، دانمارک و هلند در دور مقدماتی جام جهانی اعتراض خود را به این وضعیت به شکل‌های مختلف مانند پوشیدن تی‌شرت‌هایی که روی آن عبارت «فوتبال از تغییر حمایت می‌کند» نوشته شده است و تحریم جام جهانی فوتبال توسط اسپانسر تیم‌های ملی بلژیک و هلند نشان داده‌اند. طبق گزارش گاردین 6500 نفر از کارگران خارجی در این راه جان خود را از دست داده‌اند.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۰

  رشوه برای میزبانی جام جهانی

  رشوه برای میزبانی جام جهانی

  قطری‌ها ظاهرا مبلغ بسیار ناچیزی را به نسبت هزینه‌های نجومی برای کسب میزبانی مسابقات جام جهانی به فیفا رشوه داده‌اند. البته این اتهامات هیچ‌گاه اثبات نشده است و سپ بلاتر، رئيس وقت فیفا، اتهامات پرداخت رشوه توسط قطر را رد کرد؛ اما اخیرا او اعلام کرد که آنچه که باعث شد قطر میزبان مسابقات شود فشار سارکوزی رئيس جمهور وقت فرانسه بر روی میشل پلاتینی بود که به قطر رای بدهد تا آمریکا از میزبانی جام جهانی محروم شود.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۰

  گران‌ترین جام جهانی تاریخ

  گران‌ترین جام جهانی تاریخ

  جام جهانی 2022 قطر گران‌ترین جام جهانی تاریخ است. قطر حدود 220 میلیارد دلار برای میزبانی جام جهانی هزینه کرده است. این رقم معادل مجموع هزینه 7 کشور میزبان 7 دوره قبلی جام جهانی فوتبال است.

 • ۱۴۰۱-۰۹-۱۳

  حقایقی از کشور کاستاریکا – جام جهانی ۲۰۲۲

  حقایقی از کشور کاستاریکا – جام جهانی ۲۰۲۲

  به مناسبت جام جهانی 2022 قطر، اندیشکده راهبری سعداء طی پرونده‌ای ویژه 22 حقیقت شنیده نشده از هر 32 کشور حاضر در جام جهانی را ارائه می‌نماید. در این پژوهش حقایقی از کشور کاستاریکا مورد بررسی قرار گرفته است.

 • ۱۴۰۱-۰۹-۱۲

  حقایقی از کشور لهستان – جام جهانی ۲۰۲۲

  حقایقی از کشور لهستان – جام جهانی ۲۰۲۲

  به مناسبت جام جهانی 2022 قطر، اندیشکده راهبری سعداء طی پرونده‌ای ویژه 22 حقیقت شنیده نشده از هر 32 کشور حاضر در جام جهانی را ارائه می‌نماید. در این پژوهش حقایقی از کشور لهستان مورد بررسی قرار گرفته است.

 • ۱۴۰۱-۰۹-۱۱

  حقایقی از کشور کامرون – جام جهانی ۲۰۲۲

  حقایقی از کشور کامرون – جام جهانی ۲۰۲۲

  به مناسبت جام جهانی 2022 قطر، اندیشکده راهبری سعداء طی پرونده‌ای ویژه 22 حقیقت شنیده نشده از هر 32 کشور حاضر در جام جهانی را ارائه می‌نماید. در این پژوهش حقایقی از کشور کامرون مورد بررسی قرار گرفته است.

 • ۱۴۰۱-۰۹-۱۰

  حقایقی از کشور کرواسی – جام جهانی ۲۰۲۲

  حقایقی از کشور کرواسی – جام جهانی ۲۰۲۲

  به مناسبت جام جهانی 2022 قطر، اندیشکده راهبری سعداء طی پرونده‌ای ویژه 22 حقیقت شنیده نشده از هر 32 کشور حاضر در جام جهانی را ارائه می‌نماید. در این پژوهش حقایقی از کشور کرواسی مورد بررسی قرار گرفته است.

 • ۱۴۰۱-۰۹-۰۹

  حقایقی از کشور مکزیک – جام جهانی ۲۰۲۲

  حقایقی از کشور مکزیک – جام جهانی ۲۰۲۲

  به مناسبت جام جهانی 2022 قطر، اندیشکده راهبری سعداء طی پرونده‌ای ویژه 22 حقیقت شنیده نشده از هر 32 کشور حاضر در جام جهانی را ارائه می‌نماید. در این پژوهش حقایقی از کشور مکزیک مورد بررسی قرار گرفته است.

 • ۱۴۰۱-۰۹-۰۷

  حقایقی از کشور صربستان – جام جهانی ۲۰۲۲

  حقایقی از کشور صربستان – جام جهانی ۲۰۲۲

  به مناسبت جام جهانی 2022 قطر، اندیشکده راهبری سعداء طی پرونده‌ای ویژه 22 حقیقت شنیده نشده از هر 32 کشور حاضر در جام جهانی را ارائه می‌نماید. در این پژوهش حقایقی از کشور صربستان مورد بررسی قرار گرفته است.