تمامی مطالب با : اسپانیا

تاريخ انتشار مطلب

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۷

  تجاوز جنسی در اسپانیا

  تجاوز جنسی در اسپانیا

  صدها نفر با استفاده از سوت برای نشان دادن خشم خود، در پامپلونا تظاهرات کردند و این اعتراضات به دلیل این بود که یک زن در جریان جشنواره گاوبازی اسپانیا مورد تجاوز قرار گرفته است و هشت زن دیگر نیز تجاوز جنسی را گزارش کرده‌اند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۷

  کشوری پر از گردشگر

  کشوری پر از گردشگر

  اسپانیا یکی از مهم‌ترین مقصدهای گردشگری در جهان است. اسپانیا هر ساله بیش از 100 میلیون گردشگر بین المللی دارد و در سال 2019 به رکورد 126.2 میلیون نفر رسید که این رقم اخیر بیش از 2.5 برابر کل جمعیت اسپانیا بود.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۷

  بزرگترین فرار مغزها در قرن ۲۱

  بزرگترین فرار مغزها در قرن ۲۱

  فرار مغزها به ویژه در کشورهای در حال توسعه تجربه می‌شود و متخصصان برای کار کشور خودشان را به مقصد کشورهای توسعه یافته ترک می‌کنند. با این حال، کشورهای توسعه یافته‌ای مانند اسپانیا وجود دارند که در حال تجربه خروج سرمایه انسانی به دیگر کشورهای توسعه یافته هستند. در واقع، اروپا با تعداد بالای مهاجرت درون قاره‌ای مواجه است.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۷

  گاوبازی

  گاوبازی

  گاوبازی، یک تفریح محبوب در اسپانیا، پرتغال و آمریکای لاتین است که در آن ماتادورها به طور تشریفاتی به گاوهای نر در میدان مسابقه به رقابت می پردازند و معمولاً آن‌ها را می‌کشند. این رسم در روم باستان نیز رایج بود.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۷

  بیکاری ۵۰ درصدی جوانان پس از بحران مالی اروپا

  بیکاری ۵۰ درصدی جوانان پس از بحران مالی اروپا

  از زمان وقوع بحران مالی اروپا در سال 2008، زندگی جوانان اسپانیایی به حالت تعلیق درآمده است. بیکاری جوانان 55 درصد است – این کشور در اتحادیه اروپا پس از یونان دوم است - و تقریبا نیمی از افراد زیر 30 سال هنوز با والدین خود زندگی می کنند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۷

  کریستف کلمب؛ یک کاشف قاتل

  کریستف کلمب؛ یک کاشف قاتل

  بسیاری کریستف کلمب را به خاطر سفرهای پرماجرا و اکتشافاتش قهرمان می‌دانند، اما حقیقت پشت جنایات کریستف کلمب ماهیت شدید ظالمانه او و رفتار بی‌رحمانه با بومیان در سرزمین‌هایی که کاوش کرده را آشکار می‌کند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۷

  الکلاسیکو، یک نبرد سیاسی

  الکلاسیکو، یک نبرد سیاسی

  بارسلونا از نظر تاریخی نماینده آرمان کاتالان و جدایی‌طلبی مورد حمایت کاتالانیسم است. از سوی دیگر، رئال مادرید به عنوان باشگاه نخبگان و یک باشگاه سلطنتی تلقی می‌شود. فرانسیسکو فرانکو یک دیکتاتور فاشیست مستبد بود. جنایات او در خارج از دنیای فوتبال خود گویاست. با این حال، فوتبال ابزاری مناسب برای فرانکو بود تا از آن برای سرکوب شورش کاتالان و مبارزه برای جدایی استفاده کند و از رئال مادرید و خانواده سلطنتی کاستیلیایی آنها استفاده کند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۷

  شکوه فوتبال، تیرگی اقتصاد

  شکوه فوتبال، تیرگی اقتصاد

  دولت اسپانیا درآمدهای بسیار و قابل توجهی از فوتبال دارد. درآمدهایی که از راه‌های مختلف برای این کشور به دست می‌آید. اتحادیه فوتبال اسپانیا که به آن لالیگا نیز می‌گویند، در مجموع نزدیک به 1.8 میلیارد یورو تنها در دوره 2020-2021 درآمد داشته است. اما با وجود درآمدهای زیادی که دولت اسپانیا دارد، هزینه‌های فراوانی نیز دارد که با آن دسته و پنجه نرم می‌کند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، هزینه‌های بازنشستگی است. حقوق بازنشستگی مهمترین اقلام در بودجه عمومی دولت اسپانیا و تامین اجتماعی در سال 2022 است یعنی 170 میلیارد یورو، در واقع هزینه بازنشسته‌ها 170 برابر درآمد فوتبال اسپانیا است.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۷

  سریال سرقت پول

  سریال سرقت پول

  سریال «سرقت پول» یا «خانه کاغذی» یک سریال آموزنده ساخته سینمای اسپانیا و برای به چالش کشیدن سیاست‌های پولی اروپا است.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۷

  پیرها را رها کنید تا بمیرند

  پیرها را رها کنید تا بمیرند

  در دوران کرونا فاجعه‌های بسیار بدی برای جمعیت پیر اسپانیا اتفاق افتاد. نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: «سیستم طغیان‌شده برخی از افراد مسن را رها می‌کند تا بمیرند و این موضوع تصویر اسپانیا را تغییر می‌دهد.» در بحبوحه بحران کرونا، فاجعه‌ در خانه‌های سالمندان اسپانیا رخ می‌دهد و ملت را شوکه کرده است. ملتی که به احترام خود نسبت به افراد مسن و به سیستم مراقبت بهداشتی خود افتخار می‌کند. اسپانیا به خود می بالد که جامعه‌ای است که به والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها احترام می‌گذارد، جایی که پیوندهای قدرتمند در بین نسل‌ها وجود دارد و این بدان معنی است که سالمندان، فراتر از کمک به مراقبت از نوه‌ها، نقش مهمی در زندگی خانوادگی دارند.