تمامی مطالب با : سنگال

تاريخ انتشار مطلب

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۸

  بلندترین بنای تاریخی در آفریقا

  بلندترین بنای تاریخی در آفریقا

  بنای یادبود رنسانس آفریقایی در داکار با ارتفاع 49 متر، بر بالای تپه‌‌ای 100 متری، بلندترین مجسمه در آفریقا است.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۸

  مرگ‌بارترین جاده‌های جهان

  مرگ‌بارترین جاده‌های جهان

  سخت ترین رالی دنیا و مرگبارترین جاده‌های جهان در سنگال است. رالی پاریس-داکار که در سال 1979 طراحی شد، به عنوان سخت‌ترین مسابقه روی کره زمین در نظر گرفته می‌شود. این رالی در مسیری خطرناک از میان برخی از خطرناک‌ترین جاده‌های دنیا، از جمله جاده‌های کامرون، انجام می‌شود.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۸

  از سنگال تا ابرقهرمان!

  از سنگال تا ابرقهرمان!

  هر ابر قهرمانی داستانی دارد، داستان پسر جوانی با رویا، پسری بدون پدر است که در نقطه‌ای دورافتاده از سنگال بزرگ می‌شود و در شرایطی که به ظاهر غیرممکن می‌آید، به یکی از بهترین و مشهورترین بازیکنان جهان تبدیل می‌شود. زندگی در روستای بامبالی برای او سخت بود و کشاورزی تنها انتخاب شغلی برای سادیو مانه جوان بود. او بازی فوتبال را در خاک را با گریپ فروت یا سنگ تمرین می‌کرد، زیرا توپ فوتبال بسیار کمیاب بود. سادیو مانه پس از گذراندن سختی‌های بسیار حال به یکی از ستاره‌های فوتبال تبدیل شده است و سال 2019 به عنوان بهترین فوتبالیست آفریقا انتخاب شد.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۸

  مکه آفریقا

  مکه آفریقا

  شهر طوبی در سنگال که به «مکه آفریقا» معروف است، سالانه توسط بیش از یک میلیون زائر مسلمان از سراسر جهان بازدید می‌شود. این زیارتگاه یادبود شیخ آمادو بامبا مبارز با استعمار فرانسه است و وی در سال 1895 توسط مقامات استعماری فرانسه تبعید شده است.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۸

  کشوری با ۹۷ درصد جمعیت مسلمان

  کشوری با ۹۷ درصد جمعیت مسلمان

  اسلام از قرن یازدهم در سنگال حضور داشته و دین غالب در سنگال است. تخمین زده می‌شود که 97 درصد از جمعیت این کشور مسلمان باشند.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۸

  نرخ بی‌سوادی در سنگال

  نرخ بی‌سوادی در سنگال

  آموزش در کشور سنگال پیشرفت خوبی نداشته و نزدیک به دو سوم از مردم این کشور بی‌سواد هستند، طبق آمار سال 2015 نرخ بی‌سوادی سنگال 62.7 درصد است.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۸

  استانداردهای دوگانه غرب!

  استانداردهای دوگانه غرب!

  در پی ماجرای جنگ روسیه و اکراین، سنگال به رای شورای امنیت سازمان ملل برای پایان فوری مداخله نظامی روسیه در اوکراین ممتنع داد. این تصمیم علی‌رغم فشار شدید قدرت استعماری سابقش، فرانسه، اتخاذ شد که می‌خواست ملت غرب آفریقا از آن حمایت کند و به قطعنامه‌ای رای مثبت بدهد. این در حالی است که غرب در قبال دیگر جنگ‌ها مانند جنگ سوریه چنین مواضعی را اتخاذ نکرده است.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۸

  پولشویی در سنگال

  پولشویی در سنگال

  یکی از محرک‌های اصلی سرمایه‌گذاری در سنگال قاچاق مواد مخدر می‌باشد که یک اقتصاد غیرقانونی است که سالانه نزدیک به 360 میلیون دلار آمریکا درآمد دارد. قاچاقچیان مواد مخدر از عملیات‌های مختلفی برای پولشویی خود استفاده می‌کنند. این در این بین پولشویی در املاک و ساخت و ساز به دیگر موارد ترجیح داده می‌شود. در سال 2013 تخمین زده شد که حدود 96٪ از 480 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات از منشأ مشکوک ناشی شده است.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۸

  فساد اقتصادی غرب در آفریقا

  فساد اقتصادی غرب در آفریقا

  قاره آفریقا سالانه بیش از 50 میلیارد دلار به دلیل جریان‌های مالی فساد غیرقانونی از دست می‌دهد. در مجموع، در طول 50 سال گذشته، این قاره بیش از 1 تریلیون دلار به دلیل فساد از دست داده است. این عدد تقریباً به میزان کمک‌های توسعه‌‌ای است که آفریقا در همان دوره دریافت کرده است و در اغلب این فسادها، پای یک شرکت بین المللی در میان است.

 • ۱۴۰۱-۱۲-۱۸

  مشکلات سیستم بهداشت سنگال به واسطه دخالت‌های صندوق بین‌المللی پول

  مشکلات سیستم بهداشت سنگال به واسطه دخالت‌های صندوق بین‌المللی پول

  صندوق بین‌المللی پول از دیرباز به عنوان ابزار قدرت‌های اقتصادی غربی، در درجه اول ایالات متحده و اروپا، تلقی می‌شود. قدرت‌های امپریالیستی سابق همچنان از صندوق بین‌المللی پول برای ترویج یک برنامه نئولیبرالی در سراسر جهان استفاده می‌کنند. صندوق بین‌المللی پول به عنوان بخشی از این مأموریت استعماری نو، ابعاد اقتصادی و سیاسی کشورهای جنوب صحرای آفریقا را از طریق شرایط سرزده، دوباره مهندسی کرده است. این صندوق، کشورهای غرب آفریقا را از فضای سیاستی برای انطباق با مقتضیات محلی محروم کرده و این امر ارائه سیستم‌های بهداشتی موثر را تضعیف کرده است.