تمامی مطالب با : آلمان

تاريخ انتشار مطلب

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  روسپیگری آزاد

  روسپیگری آزاد

  جدای از قدرت نظامی و اقتصاد، آلمان به عنوان کشوری آزاد برای زنان شناخته می‌شود، اما وقعیت خلاف این ماجراست. روسپیگری در سال 2002 با این هدف که فساد و خشونت جنسی در این کشور کاهش یابد، قانونی شد. اما در عمل ماجرا عکس و آلمان به بزرگترین فاحشه خانه اروپا تبدیل شد. تجارت آزاد جنسی در سال‌های پس از آن آغاز شد. طبق گزارش‌ها حدود 3000 مرکز چراغ قرمز برای روسپیگری در این کشور و 500 فاحشه‌خانه فقط در برلین وجود دارد. تخمین زده می‌شود که روزانه بیش از 1 میلیون مرد در آلمان برای سکس پول می‌پردازند. تعداد کارگران جنسی بین 200 هزار تا 400 هزار نفر تخمین زده می‌شود که 95 درصد آن‌ها مهاجر هستند. روسپیگری سالانه 15 میلیارد یورو (13.4 میلیارد پوند) ارزش دارد.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  اتوبان بدون محدودیت

  اتوبان بدون محدودیت

  آلمان تنها کشوری در جهان است که در آن محدودیت سرعت عمومی در بزرگراه‌ها وجود ندارد.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  فساد و پولشویی

  فساد و پولشویی

  Deutsche bank یک شرکت خدمات مالی و بانکداری آلمانی و چندملیتی است، که شعبه مرکزی آن در شهر فرانکفورت قرار دارد. گزارش شده است که دویچه بانک به عنوان یک تسهیل کننده اصلی رسوایی بانک دانسک بیش از چهار پنجم 235 میلیارد دلار پول کثیف مشکوک از طریق یک شرکت تابعه ایالات متحده را پردازش و مدیریت کرده است.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  فساد شرکت زیمنس

  فساد شرکت زیمنس

  زیمنس با ۱۶۵ سال سفر موفقیت‌آمیز خود از یک کارگاه ساختمانی به یک شرکت چندملیتی، داستانی جذاب برای گفتن دارد. این شرکت بزرگترین شرکت مهندسی اروپا است و همچنین نقش مهمی در بخش مراقبت‌های بهداشتی پزشکی ایفا می‌کند. این سازمان توسط ورنر فون زیمنس در سال 1847 تاسیس شد. دفتر مرکزی زیمنس در برلین و مونیخ قرار دارد. امروزه زیمنس و زیرمجموعه‌های آن بیش از 362000 کارمند در سراسر جهان از 190 کشور جهان دارند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  برادران پوما و آدیداس

  برادران پوما و آدیداس

  رقابت آدیداس و پوما بسیار عمیق‌تر از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می‌کنند. نه تنها هر دو شرکت برای یک مخاطب با هم رقابت می‌کنند، بلکه توسط مجموعه‌ای از برادران، رودولف و آدولف داسلر نیز تأسیس شده اند. آکا برادران داسلر یا برادران پوما و آدیداس. متأسفانه روابط بین این دو برادر در طول سال‌ها تیره شده است.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  پیشرفت با استفاده از صنعت نظامی

  پیشرفت با استفاده از صنعت نظامی

  احتمالا شما شرکت BMW را به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های خودروسازی دنیا بشناسید. اما جالب اینجاست که این شرکت تولیدات نظامی بسیار مهمی هم دارد و مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، صنعت نظامی در پیشرفت دیگر صنایع این کشور نقش بسزایی داشته است. هنگامی که ناسیونال سوسیالیست‌ها در سال 1933 در آلمان قدرت را به دست گرفتند، محیط تجاری BMW دستخوش تغییر اساسی شد.BMW از یک شرکت حمل و نقل به یک شرکت تسلیحاتی تبدیل و به یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فعال در اقتصاد جنگ در آلمان تبدیل شد.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  قدرت نظامی وابسته به ناتو

  قدرت نظامی وابسته به ناتو

  در سال 1955، آلمان غربی به ناتو پیوست و به‌رغم اعتراض‌هایی که توسط اتحادیه‌ها، کلیساها و اتحادیه‌ها رهبری می‌شد، رسما بوندس وهر را ایجاد کرد. بوندس‌وهر نام ارتش و نیروی دفاعی آلمان است. بوندس‌وهر حدودا 500000 سرباز داشت و آن را به بزرگترین ارتش دائمی ناتو در اروپای غربی تبدیل کرد. در سال 1957، ایالات متحده موافقت کرد که تسلیحات هسته‌ای خود را که در آلمان مستقر شده بودند، تحت کنترل دولت آلمان غربی قرار دهد. چشم انداز هسته‌ای شدن آلمان اعتراضات گسترده‌ای را برانگیخت و دو سوم مردم آلمان با این اقدام مخالفت کردند. در حال حاضر نیز آلمان محلی برای تسلیحات هسته‌ای آمریکایی‌هاست. به طور رسمی 20 سلاح هسته‌ای آمریکا در بوشل آلمان مستقر هستند. عدد دقیق آن ممکن است بیشتر یا کمتر باشد، اما تعداد دقیق سلاح‌ها یک راز است.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  حمایت از تولید

  حمایت از تولید

  آلمان بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا (EU) و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان پس از ایالات متحده آمریکا، چین و ژاپن است. اما این اقتصاد چگونه پیشرفت کرد؟ آلمان از جهت سیاست‌گذاری و مبانی فکری به عنوان زادگاه حمایت از صنایع داخلی شناخته می‌شود؛ به این دلیل که نظریه‌پردازان بزرگی در این حوزه از آلمان برخاسته‌اند که معروف‌ترین آن‌ها «فردریش لیست» است. آلمانی‌ها برای حمایت از تولید علاوه بر حمایت‌های تعرفه‌ای، از روش‌های متنوع و بیشتری نسبت به سایرین استفاده می‌کردند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  فرهنگ کار و سخت‌کوشی در آلمان

  فرهنگ کار و سخت‌کوشی در آلمان

  آلمانی‌ها عاشق برنامه‌ریزی بلند مدت هستند، امنیت را به خودانگیختگی ترجیح می‌دهند. در فرهنگ کار در آلمان (و همچنین در اوقات فراغت شما!) بی‌وقت بودن یکی از بزرگترین گناهان است و بی‌احترامی بزرگی تلقی می‌شود. اتاق جلسه در شرکت‌های آلمانی پنج دقیقه قبل از شروع پر می‌شود، همکاران با حوصله روی صندلی‌های خود می‌نشینند، جرعه‌ای قهوه می‌نوشند و بی‌صدا برای جلسه آماده می‌شوند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  کشور آماده به جنگ

  کشور آماده به جنگ

  شاید شما هم شنیده باشید که آلمان بعد از جنگ جهانی دوم، قدرت نظامی خود را کنار گذاشت و فقط به توسعه اقتصادی خود پرداخت اما واقعیت این نیست. آلمان هرگز یک قدرت صلح طلب نبوده است. برخلاف روایت تاریخی رایج، این کشور همیشه آماده جنگ بوده است. قرارداد پوتسدام 1945 که به جنگ جهانی دوم پایان داد، خواستار «خلع سلاح و غیرنظامی کامل آلمان» شد. اما این یک هدف کوتاه مدت بود که به زودی جای خود را به خواسته‌های جنگ سرد نوپا داد. قانون اساسی آلمان غربی در سال 1949 "جنگ‌های تجاوزکارانه" را ممنوع می‌کرد، اما در مورد سایر اشکال جنگ چیزی نمی‌گفت.