تمامی مطالب با : حقایق کشورها

تاريخ انتشار مطلب

 • ۱۴۰۲-۰۲-۰۵

  سوء استفاده و تجاوز نظامیان آمریکا به ژاپن

  سوء استفاده و تجاوز نظامیان آمریکا به ژاپن

  70 درصد نیروهای آمریکایی حاضر در خاک ژاپن، در پایگاه‌های نظامی آمریکا در جزیره اوکیناوا مستقر هستند. طبق آمار، از سال 1972 تا 2019، نیروهای آمریکایی و خانواده‌هایشان که در ژاپن مستقر هستند، حدود 6000 جنایت از جمله دزدی، تجاوز جنسی و قتل را در اوکیناوا مرتکب شدند. مردم ژاپن بارها و بارها نسبت به جنایات سربازان آمریکایی در این جزیره تظاهرات گسترده انجام دادند.

 • ۱۴۰۲-۰۲-۰۵

  کاروشی

  کاروشی

  اصطلاح «کاروشی» در ژاپنی به مرگ ناشی از کار بیش از حد ترجمه می‌شود و یک اصطلاح قانونی است که به عنوان علت مرگ شناخته می‌شود. بر اساس داده‌های دولتی، ژاپن در سال 2017، 190 مورد مرگ ناشی از کار بیش از حد داشته است.

 • ۱۴۰۲-۰۲-۰۵

  بیش‌ترین نسبت بدهی به تولید ناخالص جهان

  بیش‌ترین نسبت بدهی به تولید ناخالص جهان

  هیچ کشوری بیشتر از ژاپن بدهکار نیست. ایالات متحده بزرگترین بدهی جهان را به صورت مطلق دارد، اما ژاپن بزرگترین بدهکاری است که بر حسب نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی سنجیده شود. سومین اقتصاد بزرگ جهان، دارای نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی 256 درصدی است.

 • ۱۴۰۲-۰۲-۰۵

  نسل گمشده

  نسل گمشده

  مشکلات مربوط به عقب‌نشینی شدید اجتماعی در جوانان ژاپنی برای اولین بار در دهه 1990 مورد توجه قرار گرفت. این دوره‌ای است که ژاپن یک عصر یخبندان اقتصادی را تحمل کرد، که بسیاری از جوانان را از دستیابی به اهداف خود باز داشت. هیکیکیموری در حال حاضر به عنوان یک پدیده سلامت روانی اجتماعی-فرهنگی به جای یک بیماری روانی متمایز در نظر گرفته می‌شود. با توجه به اینکه حداقل 1.2 درصد از جمعیت (حدود یک میلیون نفر) مبتلا هستند، این بیماری یک مشکل اجتماعی و بهداشتی مهم است.

 • ۱۴۰۲-۰۲-۰۵

  فقر و بی‌خانمانی

  فقر و بی‌خانمانی

  در ژاپن، فقر اغلب نامرئی است اما شدت آن کم نیست. در سال 2020، نرخ فقر ژاپن تقریباً 16 درصد بود که به عنوان «افرادی که درآمد خانوارشان کمتر از نیمی از میانگین کل جمعیت است» تعریف شد. بر اساس گزارش مرکز پشتیبانی مویا برای زندگی مستقل، 40 درصد از کارگران مشاغل نامنظم دارند. آنها دستمزد کمی می‌گیرند، به راحتی اخراج می‌شوند و دسترسی کمی به رفاه دارند. بیش از 10 میلیون ژاپنی با کمتر از 19000 دلار در سال زندگی می‌کنند که با توجه به هزینه‌های بالای زندگی در این کشور بسیار ناچیز است.

 • ۱۴۰۲-۰۲-۰۵

  نفرت‌انگیزترین کشور شرق آسیا؛ ژاپنی‌ها کم از تاریخ می‌دانند

  نفرت‌انگیزترین کشور شرق آسیا؛ ژاپنی‌ها کم از تاریخ می‌دانند

  ژاپنی‌ها در طول تاریخ، ظلم بسیاری به همسایگان خود کرده‌‌اند؛ اما اطلاعات تاریخی آن‌ها بسیار پایین است و به کودکان خود در مدارس بخشی از تاریخ را نمی‌آموزند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۹

  زیرسیگاری چهارچرخ!

  زیرسیگاری چهارچرخ!

  شرکت «تویوتا» کار خود را با تولید ماشین‌آلات نساجی و با نام «بافندگی خودکار تویودا» آغاز کرد و در سال ۱۹۳۳ وارد فعالیت خودروسازی‌شد. شرکت تویوتا با حمایت‌های دولت ژاپن در بازار حفظ‌شد و چنان‌که ذکر‌شد، در سال ۱۹۸۱ صادرات آن به امریکا به ­قدری افزایش یافت که دولت واشنگتن، توکیو را وادار به اعمال محدودیت بر صادرات به امریکا کرد.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۹

  مهار تورم بعد از جنگ با حمایت از تولید داخل و کنترل نقدینگی

  مهار تورم بعد از جنگ با حمایت از تولید داخل و کنترل نقدینگی

  به دنبال پایان معاهدات نابرابر در سال 1911، دولتِ پس‌ از «میجی» جهت حمایت بیشتر از صنایع نوپا دست به تغییراتی در تعرفه‌ها از جمله کاهش تعرفه بر واردات مواد خام مقرون به صرفه و افزایش آن بر واردات کالاهای مصرفی لوکس زد. در سال 1913 ژاپن به یکی از حمایت‌گرترین کشورهای دنیا تبدیل‌شد. هم‌چنین این کشور در سال 1926 تعرفه‌های واردات را در صنایع جدید ‌‌‌‌به ‌شدت افزایش داد. این افزایش تعرفه‌ها به‌طور ویژه در حیطه صنایع راهبردی بود. در سال 1930 نیز ارتش ژاپن به وسیله حمایت‌های مالی خود، سپردن پروژه به بخش‌های خصوصی و ایجاد بازار جدید برای‌آن‌ها، به پیشرفت تکنولوژی در صنایع سنگین کلیدی کمک شایانی کرد.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  روسپیگری آزاد

  روسپیگری آزاد

  جدای از قدرت نظامی و اقتصاد، آلمان به عنوان کشوری آزاد برای زنان شناخته می‌شود، اما وقعیت خلاف این ماجراست. روسپیگری در سال 2002 با این هدف که فساد و خشونت جنسی در این کشور کاهش یابد، قانونی شد. اما در عمل ماجرا عکس و آلمان به بزرگترین فاحشه خانه اروپا تبدیل شد. تجارت آزاد جنسی در سال‌های پس از آن آغاز شد. طبق گزارش‌ها حدود 3000 مرکز چراغ قرمز برای روسپیگری در این کشور و 500 فاحشه‌خانه فقط در برلین وجود دارد. تخمین زده می‌شود که روزانه بیش از 1 میلیون مرد در آلمان برای سکس پول می‌پردازند. تعداد کارگران جنسی بین 200 هزار تا 400 هزار نفر تخمین زده می‌شود که 95 درصد آن‌ها مهاجر هستند. روسپیگری سالانه 15 میلیارد یورو (13.4 میلیارد پوند) ارزش دارد.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۱

  اتوبان بدون محدودیت

  اتوبان بدون محدودیت

  آلمان تنها کشوری در جهان است که در آن محدودیت سرعت عمومی در بزرگراه‌ها وجود ندارد.