تمامی مطالب با : استرالیا

تاريخ انتشار مطلب

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۰

  تبعیدگاه محکومان

  تبعیدگاه محکومان

  استرالیا از این جهت که نخستین ساکنان اروپایی آن محکومان و بزهکاران بوده‌اند منحصر بفرد است. پس از آنکه ایالات متحده آمریکا استقلال خود را از بریتانیا بدست آورد بریتانیا دیگر نمی‌توانست محکومان خود را به آنجا بفرستد؛ بنابراین ظرفیت زندان‌های بریتانیا پر شد. در سال ۱۷۸۶ (میلادی) بریتانیا تصمیم گرفت که برخی محکومان خود را به مستعمره تازه خود، استرالیا، بفرستد.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۰

  شکست در جنگ با پرندگان

  شکست در جنگ با پرندگان

  حیوانات داستان‌های جالبی در تاریخ استرالیا دارند. امو یک شترمرغ استرالیایی و بزرگترین پرنده بومی استرالیاست. امو در سال 1922، شروع به ویران کردن مزارع این کشور کرد. دولت که قادر به مقابله با این تهدید نبود، به سرعت آنها را از «گونه‌های حفاظت شده» به «جانوران موذی» طبقه‌بندی کرد. کشاورزان که سلاح کافی برای مقابله با اموها نداشتند، از دولت ‌درخواست کمک کردند. در سال 1932 دولت پس از فشار شدید اتحادیه‌های کشاورزان دستور داد ارتش وارد عمل شود. در اولین نبرد ارتش با این پرندگان که به جنگ بزرگ امو معروف شد، سربازانی که با هزاران مسلسل و سایر مهمات مسلح شده بودند از اموها شکست خوردند. این شکست مفتضحانه در آن زمان به طور گسترده توسط رسانه‌های استرالیا پوشش داده شد و دلیل آن این بود که پرندگان بسیار سریع بودند و کشتنشان خیلی سخت بود.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۰

  بزرگترین بازنده جنگ سرد

  بزرگترین بازنده جنگ سرد

  استرالیا علیرغم اینکه سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان است اما برخلاف اکثر کشورهای ثروتمند، خام فروش و اقتصاد آن فاقد تنوع و پیچیدگی است. استرالیا از نظر تنوع اقتصادی رتبه 74 را در دنیا دارد.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۰

  تجاوز به یک سوم کارمندان دولتی زن

  تجاوز به یک سوم کارمندان دولتی زن

  تجاوز در استرالیا حتی به نهادهای حکومتی هم رسیده است، یک گزارش مهم در سال 2021 نشان می‌دهد که یک سوم کارمندان پارلمان فدرال استرالیا مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۰

  سوء‌استفاده جنسی از کارگران زن معدن

  سوء‌استفاده جنسی از کارگران زن معدن

  لکه سیاه دیگری که در صنعت معدن چند میلیارد دلاری استرالیا وجود دارد، تجاوز به زنانی است که در آنجا کار می‌کنند. صدها شکایت از تجاوز جنسی، آزار و اذیت زنان وجود دارد. تقریباً یک چهارم از زنان در محل کار خود در معدن تجاوز جنسی را تجربه کرده‌اند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۰

  یک نفر از هر پنج نفر دارای مشکل روانی

  یک نفر از هر پنج نفر دارای مشکل روانی

  نظرسنجی ملی سلامت و رفاه روانی که در سال 2007 انجام شد، نشان داد که از هر 5 استرالیایی 1 نفر (20%) در 12 ماه گذشته یک اختلال روانی را تجربه کرده‌اند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۰

  درآمد از بیکاری

  درآمد از بیکاری

  سرقت عظیم مالیاتی توسط آژانس‌هایی که وظیفه یافتن شغل برای افراد استرالیایی را بر عهده دارند، انجام شده است. نرخ بیکاری در استرالیا 6.4 درصد است که بالاترین نرخ در 12 سال گذشته است. اما تحقیقات Four Corners نشان داد که یک طرح میلیارد دلاری با بودجه مالیات دهندگان برای کمک به جویندگان کار برای یافتن کار ایجاد شده است. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد هم آژانس‌های کاریابی خصوصی و هم سازمان‌های خیریه در حال «بازی کردن» با طرح دولت فدرال هستند که هر ساله حدود 1.3 میلیارد دلار برای آن هزینه می‌کند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۰

  نابرابری

  نابرابری

  استرالیا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است، اما شکاف قابل توجهی بین افراد ثروتمند و فقیر این کشور وجود دارد. ۱ درصد ثروتمند استرالیایی از ثروت ۷۰ درصد پایین این کشور، ثروت بیشتری دارند.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۰

  امنیتی‌ترین اسکناس جهان

  امنیتی‌ترین اسکناس جهان

  سری جدید اسکناس‌های استرالیا از لحاظ طراحی متمایز نیستند، اما از نظر جلوگیری از جعل، قوی‌ترین اسکناس‌ها هستند. اولین اسکناس پلیمری در نوع خود توسط بانک مرکزی استرالیا در جولای 1992 معرفی شد. اما در 25 سال گذشته، فناوری امنیت اسکناس، هم برای اسکناس‌های پلیمری و هم برای اسکناس‌های کاغذی، بهبود یافته است.

 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۰

  بحران مسکن

  بحران مسکن

  در طول 20 سال گذشته میانگین قیمت مسکن در پایتخت 200 درصد در مقایسه با افزایش 82 درصدی دستمزدها افزایش یافته است. طی 10 سال گذشته قیمت مسکن 58 درصد و دستمزدها تنها 26 درصد افزایش یافته است. در حالی که نرخ بهره ممکن است در پایین‌ترین حد خود باشد، افزایش قیمت‌ها نسبت به درآمد باعث شده است که نسبت بدهی خانوارها به درآمد در 30 سال گذشته تقریباً 3 برابر شده و از پایین‌ترین سطح کشورهای سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی[3] به بالاترین سطح برسد.