کاستاریکا بدون روتوش

کاستاریکا بدون روتوش

کاستاریکا ادعا می‌کند که کشوری عاری از مواد مصنوعی است و خلوص طبیعت خود را حفظ کرده است. یکی از مهم‌ترین ارکان تبلیغات کاستاریکا برای گردشگران خارجی، تاکید بر پاکی و طبیعی بودن، پوشش گیاهی سرسبز، جنگل‌های استوایی، سواحل شفاف و مردم شاد این کشور است. این تصویر از کاستاریکا را می‌توان به راحتی در جزوه‌ها، وب‌سایت‌ها، جستجوهای گوگل، مقاله‌ها و بسیاری از اشکال دیگر رسانه‌ها و تبلیغات پیدا کرد.

کاستاریکا ادعای «بدون مواد مصنوعی» را ترویج می‌کند. این بدان معناست که کشور خود را طبیعی و خالص نشان می‌دهد. ضرب المثل کاستاریکایی، پورا ویدا نیز این را نشان می‌دهد. این سبک زندگی پورا ویدا، زندگی طبیعی و ساده‌ای را از زندگی نزدیک به طبیعت و دور از فناوری، شلوغی و صنعت دلالت می‌کند و نسخه‌ای برای زندگی پاک است. برای گردشگران این کشور کوچک آمریکای مرکزی، این میل به طبیعت و خلوص قوی است. کاستاریکا این ایده را ترویج می‌کند که هیچ چیز کثیف در مورد این کشور وجود ندارد.

راهبردهای مهم زیادی وجود دارد که دولت در کاستاریکا برای توسعه کشور و ترویج این تصویر از آنها استفاده می‌کند. یکی از ضروری‌ترین آنها این تاکید بر پاکی ، بر مکانی تمیز و طبیعی، پر از پوشش گیاهی سرسبز، جنگل‌های استوایی، سواحل شفاف و مردم شاد است. جانوران مختلف، گرمسیری و مناظر زیبا عکس‌های کلاسیک کاستاریکا نیز هستند. این تصویر از کاستاریکا را می‌توان به راحتی در جزوه‌ها، وب‌سایت‌ها، جستجوهای گوگل، مقاله‌ها، داستان‌های خبری و بسیاری از اشکال دیگر رسانه‌ها و تبلیغات پیدا کرد.

مطالعات نشان می‌دهد که فقر، سوء استفاده خانوادگی، بی توجهی، مراقبت ضعیف و سوء مصرف مواد همگی منجر به قربانی شدن و استثمار جنسی بسیاری در این کشور می‌شود. به گفته هاج، کشورهای مبدأ و آن‌هایی که بیشتر درگیر تجارت قاچاق انسان هستند، از نظر سیاسی بی‌ثبات و از نظر اقتصادی محروم هستند نهادهای ضعیف باعث رشوه، جعل و فساد در کاستاریکا می‌شود. این به نوبه خود امکان تجارت آسان‌تر انسان را فراهم می‌کند. قاچاقچیان افراد محروم مانند زنان فقیر، یتیم، افراد دارای معلولیت، افراد بی‌سواد یا بی‌شمار و دیگرانی که در معرض خطر بالای استثمار قرار دارند را هدف قرار می‌دهند. این عوامل با وضعیت اقتصادی اجتماعی پایین و کاهش منابع مرتبط هستند.[۱]

[۱] https://digitalcommons.usf.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=8225&context=etd

 

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*