تجاوز به یک سوم کارمندان دولتی زن

تجاوز به یک سوم کارمندان دولتی زن

تجاوز در استرالیا حتی به نهادهای حکومتی هم رسیده است، یک گزارش مهم در سال 2021 نشان می‌دهد که یک سوم کارمندان پارلمان فدرال استرالیا مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

یک گزارش مهم در سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که یک سوم کارمندان پارلمان فدرال استرالیا مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند. این گزارش پس از آن تهیه شد که یکی از کارکنان سابق، بریتانی هیگینز، گفت که توسط یکی از همکارانش در دفتر وزیر مورد تجاوز قرار گرفته است. داستان او در اوایل سال جاری موجی از اتهامات گسترده در مورد سوء رفتار در کانبرا را برانگیخت. کیت جنکینز، کمیسر تبعیض جنسی، گفت که قربانیان به طور نامتناسبی زنان بودند. این گزارش با عنوان «استاندارد را تنظیم کنید»، نشان می‌دهد که ۵۱ درصد از کارکنان نوعی قلدری، آزار جنسی یا تجاوز جنسی واقعی یا تلاشی را تجربه کرده‌اند. خانم جنکینز، نویسنده گزارش، گفت: «چنین تجربیات ردپایی از ویرانی را برای افراد و تیم‌هایشان بر جای می‌گذارد و عملکرد پارلمان ما را به ضرر کشور تضعیف می‌کند.» نخست وزیر اسکات موریسون این یافته‌ها را وحشتناک توصیف کرد و افزود: «ای کاش آن را شگفت آورتر می‌دیدم.» آقای موریسون قبلاً متهم شده بود که در مورد مسائلی که به طور نامتناسبی بر زنان در پارلمان تأثیر می‌گذارد، «ناشنوا» بوده است. این گزارش در پارلمان فدرال ارائه شد و در آن با ۱۷۲۳ نفر و ۳۳ سازمان مصاحبه شده است. این مصاحبه نشان داد که ۶۳ درصد از نمایندگان زن پارلمان مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

یکی از نمایندگان مجلس که نامش فاش نشده است در این بررسی گفت: «سیاستمداران مرد مشتاق کارهایی مانند بلند کردن، بوسیدن، بلند کردن، لمس کردن، دست زدن به پایین، نظر درباره ظاهر و… را انجام داده‌اند.»[۱]

[۱] https://www.bbc.com/news/world-australia-59472194

 

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*