کتاب انقلاب اسلامی اثر جدید حجت‌الاسلام راجی به چاپ سوم رسید

کتاب انقلاب اسلامی اثر جدید حجت‌الاسلام راجی به چاپ سوم رسید

کتاب «انقلاب اسلامی؛ زمینه‌ها، دستاوردها و آسیب‌ها» اثر جدید حجت‌الاسلام راجی، امیر سیاهپوش و محمد شفیعی‌فر به چاپ سوم رسید.

به گزارش روابط عمومی اندیشکده راهبردی سعداء، کتاب «انقلاب اسلامی؛ زمینه‌ها، دستاوردها و آسیب‌ها» نوشته حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین راجی، مدیر اندیشکده راهبردی سعداء، امیر سیاهپوش، استادیار گروه انقلاب اسلامی دانشگاه معارف اسلامی و محمد شفیعی‌فر، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران منتشر شد.

این کتاب که توسط نشر معارف در ۶۵ هزار نسخه و ۲۶۴ صفحه منتشر شده است، در مدت کوتاهی به چاپ سوم رسید.

کتاب «انقلاب اسلامی؛ زمینه‌ها، دستاوردها و آسیب‌ها» با توجه به ضررت بازنگری در سرفصل‌های دروس معارف، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تشکیل کارگروه ویژه و استفاده ازنظرات اساتید در قالب طرح تحول کوتاه‌مدت نگاشته شده است.

در این کتاب، تلاش شده تا سرفصل‌های مصوب مورد توجه قرار گیرد و ذیل آن با نگاه جدید و با مستنداتی نو، دستاوردها و آثار گوناگون انقلاب اسلامی بیان شود.

کتاب «انقلاب اسلامی؛ زمینه‌ها، دستاوردها و آسیب‌ها» از امسال، کتاب درسی و اصلی انقلاب اسلامی دانشگاه‌ها خواهد بود.

به گفته حجت‌الاسلام راجی، پژوهش‌های پیچیده‌ای پیرامون کتاب انجام شده که این پژوهش‌ها ناظر به سؤالات مخاطبان بوده است؛ همچنین ناب‌ترین خاطرات از پهلوی برای اولین بار در این کتاب بیان شده است.

این کتاب در ۱۷ درس آماده شده که شامل «مبانی انقلاب اسلامی»، «ریشه‌های عقیدتی زمینه‌های فرهنگی عصر استعمار»، «انحطاط فرهنگی و عقل ماندگی اقتصادی ایران دوره پهلوی»، «استبداد و وابستگی دوره پهلوی»، «فساد و ناکارآمدی دوره پهلوی»، «نقش نیروها و جریان‌های سیاسی در تحولات معاصر»، «ایجاد ثبات و امنیت و ایستادگی در مقابل سلطه‌گران»، «ارتقای بینش سیاسی و افزایش مشارکت عمومی»، «موتور پیشران کشور در عرصه علم و فناوری و ایجاد زیرساخت‌های حیاتی، اقتصادی و عمرانی»، «عدالت در تقسیم امکانات و خدمات کشور»، «افزایش چشمگیر معنویت و اخلاق در فضای عمومی جامعه»، «عوامل درونی موثر بر شکل‌گیری چالش‌ها و آسیب‌ها»، «نقش و روش دشمنان بیرونی در شکل‌گیری چالش و آسیب‌ها»، «عوامل بقا و استمرار روند تکاملی انقلاب اسلامی»، «معنویت، اخلاق و سبک زندگی به عنوان توصیه آینده انقلاب»، «تقویت اقتصاد به عنوان توصیه آینده انقلاب» و «عدالت و مبارزه با فساد به عنوان آینده انقلاب» می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*