تفسیر یک آیه از جزء ۶ – سوره مائده آیه ۵۴

تفسیر یک آیه از جزء ۶ – سوره مائده آیه ۵۴

خداوند خطاب به مومنین می فرماید: ای مومنین جهاد کنید. اگرجهاد نکنید در آینده گروهی خواهند آمد که خدا آنها را دوست دارد و آنها خدا را دوست دارند. پیامبر صلی‌ الله علیه و آله می فرمایند آن قوم فارسی زبانان اند.

فايل صوتي : دانلود صوت

تفسیر یک آیه از جزء ۶ – سوره مائده آیه ۵۴

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

«يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ»

 

نکات:

خداوند خطاب به مومنین می فرماید: ای مومنین جهاد کنید. اگرجهاد نکنید در آینده گروهی خواهند آمد که خدا آنها را دوست دارد و آنها خدا را دوست دارند. در راه خدا جهاد می کنند، از دشمن نترسیده و محکم اند و در مقابل مومنین مهربانند.

 

پیامبر صلی‌ الله علیه و آله می فرمایند آن قوم فارسی زبانان اند.

 

خداوند در قرآن اعراب را توبیخ می کند و می گوید شما بد هستید ولی در مورد ایرانیان اینطور نیست.

 

در این دوران کدام کشور را می یابید که پرچمدار اسلام باشد غیر از ایران.

 

ام القری جهان اسلام که عربستان است اعلام آمادگی کرده است که سوخت موشک‌های اسرائیلی را در  جنگ با حزب الله تأمین کند. اینطور وضعی دارد عربستان…

 

اما باقر علیه السلام  فرمودند: اصحاب مهدی ما ۳۱۳ نفرند و همه عجم اند (غیر عرب)…

 

پیامبر صلی الله علیه و آله می فرمایند: «أعظمُ النّاس نصیباً فی الاِسلام أهلُ فارس» بیشترین کسانی که از اسلام نصیبی دارند، اهل فارس اند. 

 

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند:

اطمینان من به آنان (عجم ها) یا برخی از آنان بیشتر است از اطمینان به شما و برخی از شما.

 

الان می‌خواهند به نحوی بین ایرانیت و اسلامیت جدایی بیندازند… می گویند هرکس ایران را دوست دارد مسلمان نیست و هرکس مسلمان باشد ایران را دوست ندارد… . در صورتیکه این دو (ایرانی بودن و مسلمان بودن) باهم منافاتی ندارند.

 

می‌گویند چون پبامبر زرتشتیان ایرانی است باید ایرانی نیز دین زرتشت داشته باشد… تمام اروپایی ها که مسیحی اند، مگر حضرت عیسی علیه السلام اروپایی بوده است.

 

امام خمینی رحمت الله علیه، که ایران دوست ترین فرد است در وصیتنامه خود می‌گویند: «من به جرأت می توانم بگویم که مردم و جوانان عصر حاضر بهترند از مردم و جوانان عصر پیامبر صلی الله علیه و آله و عصر امام علی علیه السلام و عصر امام حسین علیه السلام… . زیرا آنها امام معصوم را دیدند ولی اطاعت نکردند ولی مردم آخرالزمان امام معصوم را ندیدند ولی اطاعت کردند.

 

پیامبر صلی الله علیه و آله در جمع اصحاب می فرمایند: ایمان چه کسی عجیب تر است؟…. در آخر خودشان می فرمایند گروهی در آخر الزمان هستند که از لا به لای یک برگه هایی می خوانند و متوجه می‌شوند اسلام حق است. آنها نه معصوم دیده اند و نه پیامبر، اما ایمان می آوردند و بهترین ها آنهایند.

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*