تفسیر صفحه ۳۵۴ قرآن کریم – مسجد دانشگاه فردوسی مشهد

تفسیر صفحه ۳۵۴ قرآن کریم – مسجد دانشگاه فردوسی مشهد

تفسیر صفحه 354 قرآن کریم مسجد امام رضا (علیه السلام) دانشگاه فردوسی مشهد

فايل صوتي : دانلود صوت

تفسیر صفحه ۳۵۴ قرآن کریم – مسجد دانشگاه فردوسی مشهد

بسمه تعالی

تفسیر صفحه ۳۵۴ قرآن کریم

مسجد دانشگاه فردوسی مشهد

نکات محوری این جلسه تفسیر:

 

آیه سی و دوم معروفترین آیه در رابطه با ازدواج است. حالت آیه دستوریست. جزء بهترین کارها معرفی دختر و پسر مجرد برای ازدواج با هم است و در روایت آمده است که هیچ بنایی مقدس تر از بنای ازدواج نیست و هیچ کار خیری هم به این کار نمی رسد که یک دختر و پسر مجرد را به عقد یکدیگر در آوریم.
هر چند این معرفی، کار سختی است و برای بنده هم جزء سخت ترین کارهاست. مشکلات در این راه زیاد است و از جمله اینکه باید پسر خودش را قبول داشته باشد تا بتواند پدر و مادرش را راضی کند و در غیر اینصورت نباید از دیگران توقع داشت که بپذیرند.
پیامبر(ص) می فرمایند کسی که بخاطر زیبایی زن و یا به خاطر اموال زن با او ازدواج کند، به چیزی که در زندگی میخواهد نمی رسد.
کار و شغل انشاالله درست می شود و پول هم خواهد آمد. خواهران گرامی، با شوهر با تقوا ازدواج کنید که اگر هم پول نداشت به شما ظلم نمی کند؛ نان خشک می خورید اما از زندگی لذت می برید. با کسی که کار ندارد ازدواج بکنید ولی با کسی که حال کار ندارد ازدواج نکنید و بالعکس هنر آشپزی برای دختران مهم است در غیر اینصورت مورد تایید نیست، و این موجب ایجاد علاقه برای شوهر می شود.
همانطور که آرایش و خوب صحبت کردن نیز صمیمیت را بیشتر می کند.
در آقایان نیز آراستگی چهره مهم است.
خداوند می تواند روزی برساند، نگران نباشید و قبول کنید این وعده الهی را.
در ادامه آیه می رسیم به عفت ورزیدن. برای کسانی که موقعیت ازدواج ندارند، باید عفیف باشند تا خدواند هم راه ازدواج را به آن ها نشان دهد و آن ها را غنی کند.
بخش عمده ی این عفت نیز مربوط می شود به تغذیه و رعایت نکات تغذیه ای.

 

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*