ویژگی‌های مشترک دشمنان حسینی و مهدوی – جلسه۳

ویژگی‌های مشترک دشمنان حسینی و مهدوی – جلسه۳

             دسته مناسبتي : محرم و صفر   / 

             دسته موضوعي : ⛓ سلسله جلسات   /  اصول اعتقادی و عبادی   /  جهاد و دشمن شناسی   /  زن و خانواده (نقش ها، حجاب، خانواده و ... )   / 

             دسته زماني : سال 1395   / 

ویژگی‌های مشترک دشمنان حسینی و مهدوی – جلسه3 - با موضوع : بی بند و باری

فساد و بی بند و باری

سومین شباهت بین دشمنان حسینی و مهدوی، بی بند و باری است.

خداوند در ایه ۱۷ سوره مبارکه اعراف می‌فرمایند: «ثُمَّ لَآتِيَنَّهُمْ مِنْ بَيْنِ أَيْدِيهِمْ وَ مِنْ خَلْفِهِمْ وَ عَنْ أَيْمانِهِمْ وَ عَنْ شَمائِلِهِمَ». آنگاه از جلو رو و پشت سر و از طرف راست و چپ به آنان می‌تازم و بیشتر آنها را سپاسگزار نمی‌یابی.

شیطان قسم خورده است که از چهار طرف (روبرو،پشت سر، چپ و راست) به انسان حمله کند، اما چرا خداوند نمی‌فرماید شیطان شما را محاصره می‌کند؟ چهار جهت را بیان می‌فرماید؟

دلیلش این است که امام باقر (علیه السلام) می‌فرمایند: هر کدام از این جهات معنایی دارد: شیطان از مقابل آخرت را به فراموشی می‌سپارد. از پشت سر، ثروت اندوزی و بخل را بین مردم گسترش می‌دهد. از سمت راست، شبهه در دین ایجاد می‌کند و از سمت چپ، شهوات و منکرات را به انسان غالب می‌کند.[۱]

ما مسلمانها چندین بار تا حالا به خاطر گسترش شهوات ضربه خورده ایم. از ضربه ای که در دوران امام حسین ( ع) خوردیم تا به امروز.

چگونگی نفوذ مسیحیان در اندلس و نابودی مسلمانان؛ مسلمانان غيور! بخوانيد و عبرت بگيريد

روزي زمامداران مسيحي به براق بن عمار سردار خيانتكار مسلمانان گفتند: ارتش ما اروپائيان قوي است، و با يك حمله سخت نيروي مسلمانان را در هم خواهد شكست. براق گفت: مسلمانان براي حفظ دين و نواميس خود سخت تر از آنند كه بتوان به وسيله نيروي ارتش آنان را مغلوب ساخت! زمامداران مسيحي گفتند: بنابراين براي اخراج آنان از خاك اندلس چه بايد كرد؟

براق بن عمار خيانتكار گفت: در مرحله اول دين مسيح را آزادانه در ميان آنان انتشاردهيد، اگر چه اين موضوع موجب نخواهد شد كه مسلماني به كيش مسيحيت درآيد، اما اين فايده را در بردارد كه جوانان مسلمان را در دين آنان لاابالي و متزلزل مي سازد. در مرحله دوم امتياز بازكردن مدارس مجاني را در كشورهاي مسلمانان از دولت آن‌ها بگيريد، زيرامسلمانان، خود به علت مشغول بودن به عياشي و شهوتراني ديگر به تعليم و تعلم علوم كمتر مي پردازند، و شما با افتتاح مدارس و داخل نمودن معلمان و آموزگاران مسيحي در ميان آن‌ها، جوانان مسلمان را در برابر خود خاضع كرده و با آن روح حق شناسي كه مسلمانان در برابر معلم دارند، براي شما امتياز و تفوقي بر خود قائل مي شوند. در مرحله سوم روابط تجارتي خود را با مسلمانان توسعه بدهيد، تا بدين وسيله در اثر رفت و آمد با آنان، هم روحيه ديني آنان راتضعيف كنيد، و هم اينكه شايد بتوانيد مشروبات الكلي رادرميان آنان رواج داده، و آنها را به خوردن آن معتاد سازيد! دراين صورت به طور تحقيق كارهاي لشكري و كشوري آنها از هم پاشيده  مي شود، و آن وقت است كه مي توانيد آنان را مانند گوسفند برانيد و مانند خرگوش شكار كنيد! و علاوه بر اينها چون در اثر عياشي و تن پروري و خوش گذراني، آن روح سلحشوري سابق از ميان آنان از بين رفته است، به همين جهت با عمل به اين سه موضوعي كه گفتم خيلي زود مي توانيد بر آن‌ها مسلط شويد.

مسیحیان در كنار رودخانه قرطبه، پايتخت مملكت، باغ بزرگي به نام تفريحگاه عمومي احداث كردند، كه درآنجا دختران زيباي اروپايي را هر روز در آن باغ به گردش در مي آوردند! به همين جهت امرا و بزرگان مملكت و جوانان مسلمان روزها براي تفريح و به ويژه چشم چراني و تماشاي دختران زيبا روي مسيحي به آن باغ بزرگ تفريحي رفت و آمد مي كردند!

يكي ديگر از قدم‌هاي بزرگي كه زمامداران مسيحي در اندلس براي اضمحلال مسلمانان برداشتند، اين بود كه مشروبات الكلي به رايگان وارد كشور و در دسترس جوانان مسلمان قرار دادند! بدتر از آن، اينكه يكي از كشيش‌هاي مسيحي در يك سال، تمام انگورهاي قرطبه را پيش خريد كرد و همه آنها را شراب انداخت و قسم ياد نمود كه آن‌ها را جز به دانشجويان اسلامي و جوانان مسلمان ندهد!

سر انجام لشگر مسيحيان در آن تاريخ، ۱۳۰۰۰ نفر مسلمان را به جرم دفاع از ناموس خود به خاك و خون كشيد، و۳۰ هزار نفر مسلمان از مرد و زن را به جرم نپذيرفتن دين مسيح از دم  شمشير گذراند.

اين بود سرنوشت يك ملت و قومي كه روزي داراي آن همه مجد و عظمت بود. اما آهسته آهسته در اثر غوطه ور شدن در تجملات زندگي و تن پروري و عياشي، روح ايمان خود را از دست داده و سلحشوري و دلاوري را كه جزء خصايص هر مسلمان به شمار مي آمد، در برابر تشريفات خشك زندگي از كف دادند![۲]

امروز هم دشمن همین کار را انجام می‌دهد. امروز هم دشمن بین جوان‌های ما فساد و فحشا را گسترش می‌دهد همانطور که غرب به لجن کشیده شده می‌خواهند این کشور را هم به لجن بکشند.

امروزه در امریکا ۸۰% نوجوانان قبل از دوران دبیرستان مشروب خوردن را تجربه کرده اند. متاسفانه در کشور ما هم زیاد است، حدود دویست هزار معتاد الکل داریم. در سال، دویست میلیون لیتر در ایران مشروب مصرف می‌شود. در طول سال نزدیک هشتاد میلیون لیتر معادل یک میلیارد دلار، قاچاق الکل می‌شود.

امروز دشمن روابط و منکرات را عادی نشان می‌دهد. کم کم در عرض چهار پنج شش سال به حدی می‌رسد که قابل برگشت نیست. سه سال پیش نیروی انتظامی تصویب کرد اگر در خیابان خانمی مانتوش از زانو بالاتر باشد دستگیر می‌شود. امروز شما مانتو پایین زانو دارید. اصلا مانتو داریم؟

ریشه بسیاری از این مشکلات ماهواره هست. ماهواره خیلی تاثیر عجیبی در فاسد کردن جامعه دارد. کسانی که ماهواره دارند آیا تا به حال فکر کردند آمریکایی که حاضر نیست به کشور ما قرص استامینوفن بدهد، یا مواد اولیه نوشابه بدهد چطور هجده هزار شبکه ماهواره ای را رایگان برای ما می‌فرستد؟

امروز چهل درصد مردم ماهواره دارند. ماهواره فرهنگ بیگانه رر مستقیما وارد می‌کند. آرام آرام فساد را گسترش می‌دهد. بعضی از مردم می‌گویند ما ماهواره گرفتیم که فیلم ببینیم. شما می‌دانید این فیلم‌ها با خانواده‌ها چه می‌کند؟ همین شبکه فارسی ۱ که مرداک یهودی افتتاح کرده، فقط فیلم‌هایی پخش می‌کند که معمولا بالای صد و پنجاه قسمت هستند. این فیلم‌ها در سه مرحله پیام خودش را منتقل می‌کند.

در پنجاه قسمت اول معمولا ، نشان می‌دهد که زن و شوهر فیلم عاشق هم هستند طوری که شما آرزو می‌کنید کاش ما اینطور بودیم. در پنجاه قسمت دوم کم کم نشان می‌دهد آقا به همسرش خیانت کرد. در پنجاه قسمت سوم ما می‌گوییم! خانم شوهرت خیانت کرد، تو چرا خیانت نمی‌کنی؟! از لحاظ پوشش هم همینطور است. قسمت‌های اول خوب است اما کم کم …

یونایتد پرس در دوازده سپتامبر ۲۰۰۲ یعنی ۲۱ شهریور ۸۱ مصاحبه ای از نتانیاهو پخش می‌کند که می‌گوید: از آمریکا می‌خواهم تغییر رژیم در دو کشور عراق و ایران را پیگیری کند و این کار را در عراق با حمله نظامی و در ایران با پخش برنامه‌های تلوزیونی با محتوای هرزه انجام دهد. جریان یافتن فرهنگ عامه غربی به داخل ایران می‌تواند منجر به براندازی جمهوری اسلامی شود. افراد زیباروی جوان را در وضعیت‌های متنوعی از برهنگی نشان می‌دهند که زندگی‌های فریبنده و مادی‌گرایانه دارند. این [سریال‌ها] واقعاً براندازانه هستند. جوانان ایرانی دلشان از لباس‌های دلپسندی که در این سریال‌ها می‌بینند خواهد خواست. آنها استخرها و زندگی‌های پرزرق‌وبرق را خواهند خواست.

یا غیر از ماهواره، تغییر فرهنگ، با بسیاری از چیزهایی که الگو می‌شود مثل عروسک انجام می‌شود. برای خرید فکر کنید این عروسک از کجا آمده؟ با چه فرهنگی آمده؟

آیا می‌دانید ! محال است کسی ترکیب بدن باربی را حتی با عمل زیبایی به دلیل عدم تناسب بین اندازه پاها، بالاتنه ، گردن ، و صورتی کشیده داشته باشد.

آیا می‌دانید ! بسیاری از دختران جوان به دلیل الگو قرار دادن باربی در اندام؛ دچار سوء تغذیه می‌شوند.

آیا می‌دانید ! پست ترین بازیگرانِ زن فیلمهای … ؛ الگوی خود را باربی می‌دانند.

آیا می‌دانید! هنگامی که خطر کاهش جمعیت در آمریکا جدی شد؛ آمریکا با عروسک باربیِ جنین در شکم ، جمعیت خود را متعادل کرد.

آیا می‌دانید! اگر تعداد عروسکهای باربی خریداری شده را کنار هم بگذاریم؛ هفت دور ، دور کره زمین می‌چرخد فقط تعداد عروسکهای باربی خریداری شده در ایتالیا ، از مجموع مردمش هم بیشتر است.

آیا می‌دانید ! جوانانی که در کودکی عروسک باربیِ مشروب خور داشته اند؛ معمولا معتاد به مشروبات الکلی اند.

آیا می‌دانید ! مهمترین سلاح آمریکا برای از بین بردن اقتصاد ژاپن ؛ ترویج باربی بین کودکان است.

آیا می‌دانید ! آمریکا سالها قبل از هر جنگ و تجاوزی ؛ با تغییراتی روی باربی ؛ اذهان را به سمت خود هماهنگ می‌کند.

آیا می‌دانید! باربی در ادامه جنگ روانی غرب ؛ علیه اندیشه‌های اسلامی؛ وارد عرصه شد و مبارزه با فرهنگ شهادت طلبی را در دستور کار خود قرار داد. باربی انتحاری که پس از فریاد الله اکبر با فشردن ضامنِ کمربند انفجاریش منفجر می‌شد و بعد از آن صدای خنده ی مسخره آمیزی به گوش می‌رسید. می‌بینید استشهادی حسین فهمیده را به سخره گرفته اند.

آیا می‌دانید! در طول جنگ عراق و آمریکا در سال ۲۰۰۳ عروسک باربی با پوشش یونیفورم نظامی آمریکایی به تهییج افکار عمومی پرداخت.

حال؛ این تصاویر و عروسکهای باربی دست کودکان ما چه می‌کند؟!!! اگر فقط بچه ما روزی ده بار به تصویر روی کیفش نگاه کند در طول سال که ۲۰۰ روز تحصیلی باشد ۲۰۰۰ بار این تصویر را دیده است. شما دوهزار بار یک تصویر را نگاه کنید ببینید چه اتفاقی برای انسان می‌افتد؟ اگر تصویر این عروسک روی وسایل دیگر روی ده تا دفتر یا خودکار و پاک کن و … باشد ۲۰۰۰۰ بار در سال بچه ما آن تصویر را می‌بیند. اگر مدادی که دستش هست تصویر باربی داشته باشد، اگر فرزند ما روزی فقط ۵ ساعت این مداد دستش باشد ۶۰۰۰۰ دقیقه در طول سال این مداد دستش بوده است؛ حالا آیا شما آن بچه را می‌توانید عاشق اباعبدالله بکنید؟

دشمن نفوذ پیدا کرده و شبیخون فرهنگی اتفاق افتاده است. حتی همین بازی‌های موبایل. وقتی فرزندمان می‌خواهد با موبایل بازی کند یکبار ببینیم. در تمام موبایل‌ها بازی آرایش کردن هست. بچه‌های دو ساله، سه ساله یک عروسک را آرایش می‌کنند. وقتی این بچه ۵ ساله شد، شما می‌توانید جلوش را بگیرید؟ در این چند سال اخیر سن بلوغ پسران از ۱۶ به ۱۲ و دختران از ۱۳ به ۹ رسیده است!

حضرت علی (علیه السلام) می‌فرمایند: شما خوابید اما دشمن نخوابیده است. چشممان را باز می‌کنیم می‌بینیم کار تمام شد‌. دشمن فساد و فحشا را گسترش می‌دهد.

گسترش فساد در دوران بعد از پیامبر (صلی الله علیه و آله)

همین اتفاق ۱۴۰۰ سال پیش افتاد. بعد از پیامبر مکرم اسلام بین جامعه اسلامی فساد و فحشا زیاد شد خصوصا در دوران خلیفه سوم و بعد از آن در دوران معاویه، فساد و فحشا زیاد شده بود. مردم بسیاری شراب خوار شده بودند به حدی که حاکمی مثل ولید با حالت مستی امام جماعت ایستاد و نماز صبح را چهار رکعتی خواند!!!

بعضی از خواهران بزرگوار که حجابشان خوب نیست می‌گویند: دلت پاک باشد. اتفاقا برعکس. اگر دل پاک بود که اینطور نمی‌شد. خواهرم شما که دلت پاک است یک ثانیه نماز با حضور قلب خوانده ای؟ دل پاک در نماز با حضور قلب خودش را نشان می‌دهد.

فساد و فحشا باعث می‌شود انسان در مقابل امام زمانش بایستد.

[۱] تفسیر مجمع البیان، طبرسی فضل بن حسن. جلد ۴ صفحه ۴۰۳

[۲] علی اکبر ولایتی؛ فرهنگ و تمدن اسلامی؛ ص ۱۷۱ و ۱۷۲

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*