شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۷

شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۷

             دسته مناسبتي : دوره های آموزشی   /  سایر   / 

             دسته موضوعي : ⛓ سلسله جلسات   /  جهاد و دشمن شناسی   /  حكومت اسلامي (جمهوري اسلامي و ...)   /  ولايت (امام شناسی، ولايت فقيه)   / 

             دسته زماني : سال 1397   / 

سلسله جلسات شرح بیانیه گام دوم – جلسه 7 - مسجد امام رضا علیه السلام دانشگاه فردوسی مشهد

فايل صوتي : دانلود صوت

شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۷

بسم الله الرحمن الرحیم

سلسله جلسات شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۷

مسجد امام رضا علیه السلام دانشگاه فردوسی مشهد

 

 

اگر میخواهیم ایران اسلامی ساخته بشود جوانان باید جهاد کنند جهاد به معنی تلاش نیست به معنی کوشش نیست اینکه آدم یک کار مهمی انجام میدهد و یک سختی میکشد، میگویند تلاش کرده است. هرکس که وارد دانشگاه میشود و هرکس که وارد حوزه میشود همه تلاش میکنند اما آیا همه جهاد انجام میدهند؟ خیر جهاد از جهد می آید یعنی تلاش و کوششی که ناظر به یک مانع بیرونی باشد به این میگویند جهاد مقام معظم رهبری در یکی از صحبت هایشان مثالی میفرمایند که یک شخصی پشت یک ماشین نشسته و در جاده آسفالته صاف حرکت میکند و ممکن است تلاش هم بکند اما این تلاش نیست جهاد آنجایی است که یک سری موانع جلوی پای آدم پیش بیاید و وقتی آنها را گذراند آنها میشوند جهاد اینکه آدم یک کار خوبی انجام بدهد خوب است و ارزشمند است ویک تلاشی کرده و یک سختی کشیده است اما وقتی دشمن در مقابلش بود و با دشمن جنگید و جلو رفت آن موقع به آن میگویند جهاد
جهاد بالاتر از تلاش است ویک کار طاقت فرسا است یعنی به حالت معمول انسان به آن نمیرسد.
همانطور که در این چهل سال به جاهایی که پیشرفت شدیدی داشتیم، با آرام رفتن و اداری رفتن و صبح ساعت ۷ رفتن وساعت ۲ برگشتن به آن نرسیدیم و با جهاد به آن رسیدیم.
یعنی اگر در نظامی پیشرفت کردیم، چون جهاد کردیم، اگر در هسته ای پیشرفت داشتیم چون جهاد داشتیم و پیشرفت کردیم، اگر در نانو پیشرفت کردیم، اگر در هوا و فضا پیشرفت کردیم، اگر در سلول های بنیادین پیشرفت کردیم و اگر در هر جای دیگر پیشرفت کردیم چون تلاش طاقت فرسا انجام شده . دشمن در مقابل ما بود و دشمن نمیگذاشت این اتفاق بیفته و ما توانستیم .

پس حضرت آقا میفرمایند همانطور که گام اول ( چهل سال قبل ) با جهاد جلو آمدیم این بار باید جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ را آغاز کنیم.
کسانی که در گذشته بودند جهاد کردند و یک سری پیشرفت هایی کردند و حالا جهاد بیشتری لازم است و جوان های تازه نفس به میدان آمده اند، کسانیکه در این چهل سال در جمهوری اسلامی تربیت شدند و امید به آنها داریم.
حالا حضرت آقا میخواهند در رابطه با گذشته صحبت کنند ؛ قرآن سیستمش بر همین هستش که وقتی میخواهد بحث حال و آینده را مطرح کند از گذشته صحبت میکند.
یکی از تفکرات غلط اندر غلط این است که میگویند اگر شما میخواهید جمهوری اسلامی را ثابت بکنید، کاری به گذشته نداشته باشید. مثلا پهلوی چیکار کرد و قاجار چیکار کرد ، شما خودتان را ببینید؛ این فکر فکر کاملا غلطی است .
ما باید ببینیم که اگر پهلوی میبود چجوری میشد و حالا که جمهوری اسلامی هست چجوری شده، ما باید بدانیم آزادی در دوران پهلوی چجوری بوده، ما باید بدانیم زن در دوران پهلوی کرامت نداشت، ما باید بدانیم که مطبوعات در دوران پهلوی در چه سانسوری بودند، ما باید بدانیم فضای مسموم و آلوده در جامعه چطور بود ؛ اینها را باید بدانیم تا قدر بدانیم.
خدا وقتی میخواهد بحث بنی اسرائیل و یا دوران پیامبر را مطرح کند به دوران فرعون اشاره میکند، بچه هایتان را سر میبریدند زنانتان را سلب حیا میکردند حالا نگاه کنید چه عزتی پیدا کرده اید. حضرت آقا هم حالا میخواهند برای اینکه به حال و آینده برسند از گذشته شروع کنند که این چهل سال جمهوری اسلامی وضعش چطوری بوده ” اینک در آغاز فصل جدیدی از زندگی جمهوری اسلامی ، این بنده ناچیز مایلم به جوانان عزیزم ، نسلی که پا به میدان عمل میگذارند تا بخش دیگری از جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ را آغاز کند، سخن بگویم. سخن اول درباره گذشته است.)
جمله ای از حضرت علی ( علیه السلام ) در نامه ۳۱ به امام حسن ( علیه السلام ) مطرح میکنند و میگویند به و شکل میتوان کارکرد در بحث گذشته ها و تجربیات یکی اینکه بروی و تجربه کنی و دیگری اینکه بروی و از تجربه گذشته ها استفاده کنی و ازگذشتگان سوال کنی بعد حضرت میفرمایند من چنان از تجربه گذشتگان استفاده کرده ام که گویی در تمام دوران ها با آنها زندگی میکردم.
این جمله معروفی است که میگویند هیچ وقت این دعا در حق کسی نشود که میگویند ان شاءالله همه چیز را تجربه کنید. این بد است که بخواهیم خیلی چیز ها رو تجربه کنید ، خیلی ها تجربه کردند و به بن بست رسیده اند. نسل شما هنوز نیازموده و ندیده است. خیلی از چیز ها را نسل جوان یک طور تصور میکند و نسل قبلی یک طور دیگر . نسل قبلی بسیاری از مشکلات را دیده و چشیده. نسل جوان که ندیده اینها را. نسل جوان توی جمهوری اسلامی به دنیا آمده و چه میداند دوران پهلوی چطوری بود.
و بعد میشیند و میگوید در دوران پهلوی مردم در رفاه زندگی میکردند. همه خونه ها بزرگ و عالی بوده.
و از آن طرف بحث معنویت مساجد پرو همه در حال مبارزه بودند، واقعیت این نیست شما اگر کسانی که سنشان زیاد است می پرسید و آنها میگویند اصلا این حرف ها نبود، شاه تمام تلاش خود را میکرد که مردم را بی دین کند ، فقر بیداد میکرد.
( نسل شما هنوز نیازموده و ندیده است . ما دیده ایم و شما خواهید دید ، دهه های آینده دهه های شما است و شمایید که باید کار آزموده و پر انگیزه از انقلاب خود حراست کنید و آن را هر چه بیشتر به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی ( ارواحنا فداه ) است ، نزدیک کنید . )
حضرت آقا هدف انقلاب اسلامی را مطرح میکنند، هدف انقلاب اسلامی این بود که زمینه ظهور را آماده کند واین پرچم را به دست امام زمان بدهد. این هدف جمهوری اسلامی و هدف انقلاب اسلامی است.
( برای برداشتن گامهای استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت و از تجربه ها درس گرفت، اگر این راهبرد غفلت شود دروغها به جای حقیقت خواهند نشست و آینده مورد تهدید های ناشناخته قرار خواهد گرفت . دشمنان انقلاب با انگیزه ای قوی ، تحریف و دروغ پردازی درباره گذشته و حتی زمان حال را دنبال میکنند و از پول و همه ابزار ها برای آن بهره میگیرند.
رهزنان فکر و عقیده و آگاهی بسیارند، حقیقت را از دشمن و پیاده نظامش نمیتوان شنید.)
بحثی که حضرت آقا میفرمایند این است که دشمنان بنا دارند گذشته را تحریف بکنند و یک طور دیگر در تاریخ مطرح بکنند. چیزهایی که خیانت بود به این ملت را یک جریان خیلی عالی نشان بدهند و چیزی که خدمت به این ملت بود آن را خیانت نشان دهند . این جریان فقط مال الان نیست و از قدیم بوده است .
این جریان زمان پیامبر هم اتفاق افتاد . یکی از کارهایی که دشمن انجام داد تحریف واقعیت ها بود ، تحریف روایات بود. معاویه ای که پیامبر بار ها و بارها او را ازل کرده بودند میبینید چنان تاریخ تحریف میشود که او میشود کاتب وحی و میشود خلیفه مسلمین. پیامبر مکرم اسلام روایت کرده بودند و همه هم شنیده بودند که اگر معاویه را روی منبر دیدید معاویه را بکشید . و این روایت در طول تاریخ تحریف شده است و گفته شده است که پیامبر فرمودند اگر روی منبر دیدید قبولش کنید.
نفرین پیامبر برای معاویه که فرموده بودند خدا شکمت را سیر نکند ،این به یکی از کرامت های معاویه تبدیل شد . ابن تیویه این را در کتابش می آورد و میگوید یکی از برکت های دعای پیامبر این بود که معاویه سیر نمیشد . یکی از لذت ها برای پادشاه این است که تا میتواند غذا بخورد . و چون پیامبر معاویه را دعا کردند معاویه به این شکل بود.
تحریف به جایی میرسد که امیر المومنین، امام متقین ، عابد تاریخ درباره ایشان میگویند مگر نماز میخواند.
ما هم اگر مواظب نباشیم تحریف به این شکل میشود . بزرگترین خائنین کم کم میشوند خادمین ملت . و بزرگترین خیانت ها تبدیل به خدمت میشود.
ببینید تاریخ چقدر تحریف شده است که یکی از بزرگترین خیانت های رضا شاه که راه آهنش بود حالا دارد به خدمتش تبدیل میشود . همه میدانند را آهن باید از شرق به غرب میخورد ولی از جنوب به شمال خورد و بابت جنگ جهانی بود که سرباز ها بروند ، بابت این بود که نفت را خارج بکنند . همه میدانند که رضا شاه هیچ اختیاری نداشت و حالا کار به جایی رسیده که این از خدمات رضا شاه است.
یکی دیگر از خیانت های محمد رضا این بود که تسهیلات نظامی بسیار زیادی بخرد.
شاه مجبود بود اسلحه بردارد ، سفیر آمریکا در خاطراتش مینوسد که به ازای هر یک دلار نفتی که ما از شاه میخریدیم ، شاه را مجبور میکردیم که دو دلار از تسهیلات نظامی از ما بخرد . و به ازای هر تسهیلات نظامی که ایران میخرید مجبورش میکردند چند تا مستشار بیاورد.
هیچی اختیارش با ما نبود و موشک های ما را به ویتنام برده بودند. کسی که در مجلس شورای ملی تنها کسی بود که رأی مخالف داد به ملی شدن صنعت نفت چه اتفاقی افتاد که بعدا شد کسی که صنعت نفت را ملی کرده. چه اتفاقاتی در تاریخ می افتد . وقتی تاریخ تحریف میشود این میشود. تاریخ را آن طوری که صلاح میدانند و مینویسند تحریف میکنند.
دیشب گفته شد که بزرگترین خدمات جمهوری اسلامی را بر ضد آن تحریف میکنند . مثل اعدام های سال ۶۷٫ جنگ و شت سال دفاع مقدس ستاره این کشور است و نقطه درخشان این کشور است ، نه این چهل سال بلکه ۲۵۰۰ سال.
چه اتفاقی افتاد که اواخر عمر امام این جریان کم کم داشت تقریض میشد و امام مجبور شدند یک نامه ای نوشتند و گفتند که من از خانواده شهدا و پدر و مادر شهدا معذرت میخواهم که در این دوران کسانی پیدا شدند و میگویند جنگ خیانت بود.
کسانی که چهل سال به کشور خیانت کردند می شوند خادمین این ملت . کسانی که در سال ۸۸ جلوی روی مردم واستادن اینها الان شدند ناجی ملت و مقم معظم رهبری یک تنه ایستادند و از رأی مردم دفاع کردند. مقم معظم رهبری میفرمایند اگر تاریخ را مطالعه نکنید تاریخ تحریف میشود.
تاریخ به این شکل تحریف میشود و می آیند و میگویند ژاپن از زیر تل خاک خودش را ساخت و این شد اما جمهوری اسلامی چی.
هیچ کس نمیگوید خسارتی که ایران دید چند ده برابر ژاپن در جنگ جهانی بود.جنگ جهانی دوم بیشترین خسارتی که برایش برآورد شده ۴ هزار میلیارد دلار است. یا اینکه میگویند آلمان وقتی موشکی و نظامیش را کنار گذاشت پیشرفت کرد . و هیچ کس نمیگوید پیشرفت آلمان به واسطه نظامی شد.
پیشرفت آلمان رو ملاحظه بفرمایید که آلمان زمانی صنعتی شد که در زمان صنعت نظامی قرار گرفت .اتفاقا میرفت آلمان بخاطر نظامی اش است. بزرگواران هیچکدام از این رسانه های بیگانه دوست ما نیستند و علاقه ای به ما ندارند.

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*