شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۲

شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۲

             دسته مناسبتي : دوره های آموزشی   / 

             دسته موضوعي : ⛓ سلسله جلسات   /  جهاد و دشمن شناسی   /  حكومت اسلامي (جمهوري اسلامي و ...)   /  ولايت (امام شناسی، ولايت فقيه)   / 

             دسته زماني : سال 1397   / 

بسم الله الرحمن الرحیم سلسله جلسات شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۲ مسجد امام رضا علیه السلام دانشگاه فردوسی مشهد « رب الشرح  الصدری لی صدری و یسر لی امری و احلل عقده من لسانی یفقهوا قولی» گام دوم انقلاب: جلسه ی دوم ۵/۱۲/۱۳۹۷ بحثمان پیرامون شرحی بر بیانیه ی مقام معظم رهبری به […]

فايل صوتي : دانلود صوت

شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۲

بسم الله الرحمن الرحیم

سلسله جلسات شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۲

مسجد امام رضا علیه السلام دانشگاه فردوسی مشهد

« رب الشرح  الصدری لی صدری و یسر لی امری و احلل عقده من لسانی یفقهوا قولی»

گام دوم انقلاب: جلسه ی دوم ۵/۱۲/۱۳۹۷

بحثمان پیرامون شرحی بر بیانیه ی مقام معظم رهبری به جوان ها، به نام گام دوم انقلاب اسلامی است. رسیدیم به فراز دوم، بعد از اینکه در مورد پیرامون انقلاب خودمان و دیگر انقلاب ها صحبتی شد؛ مقام معظم رهبری در فراز دوم این جمله را می فرمایند: « آن زمان که جهان میان شرق و غرب مادی تقسیم شده بود، و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی برد؛ انقلاب اسلامی ایران با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد؛ چهارچوب ها را شکست و کهنه­گی کلیشه ها را به رخ دنیا کشید؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود.

(شرح این بخش): بحثی که حضرت آقا اینجا مطرح می فرمایند: بحث شرق و غرب عالم است. (بلوک غرب و بلوک شرق) یعنی دو بلوک بیشتر نبود. ابر قدرت وقتی می خواستی باشی، یا باید بلوک غرب می بودی و یا بلوک شرق! و بلوک شرق به رهبری شوروی بود و به خاطر اینکه جز، «شهرهای اروپای شرقی» بودند به این کشورها بلوک شرق می گفتند… و این اصطلاح در جریان جنگ سرد شکل گرفت، (یعنی یک بلوک غرب و یک بلوک شرق). کشورهایی که با شوروی در جنگ سرد متحد می شدند به آن ها بلوک شرق می گفتند… و یک پیمانی داشتند به نام «پیمان ورشو» که هشت کشور عضو آن پیمان بودند. که بعد از اینکه جنگ سرد تمام شد؛ این پیمان هم از بین رفت یعنی در سال ۱۹۵۵ که حدودا سال ۱۳۳۴ شمسی بود، این پیمان شکل گرفت و این کشورها “بلوک شرق” شدند. این ها، تفکراتشون؛ تفکرات “کمونیستی” بود. تمام این کشورهای بلوک شرق، تفکر کمونیستی داشتند و این ها شدند بلوک شرق… که حضرت آقا می فرمایند: «آن روز که جهان میان شرق و غرب مادی تقسیم شده بود». که یکی از آن ها بلوک شرق بود، اما؛ دیگری بلوک غرب بود که به بلوک سرمایه داری معروف بود. یعنی: کشورهای متحد با سازمان «پیمان آتلانتیک شمالی» بلوک غربی  را به وجود آوردند ( در مقابل بلوک شرق) که به بلوک غرب «گروهای ناتو» می گفتند. کلا دنیا بین این دو بلوک تقسیم شده بود. مثلا خود “ایران” تا قبل از “پیروزی انقلاب اسلامی” عضو “ناتو” بود. (بعنی یا باید به شرق متصل می بودی و یا به غرب متصل می بودی!!).

نکته: ( این فرازمجددا توسط حاج آقاخوانده می شود). «آن زمان که جهان میان شرق و غرب مادی تقسیم شده بود، و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی برد؛ انقلاب اسلامی ایران با قدرت وشکوه پا به میدان نهاد، چهارچوب ها را شکست و کهنه­گی کلیشه ها را به رخ دنیا کشید، دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود. طبیعی بود که سردمداران گمراهی و ستم واکنش نشان دهند، اما این واکنش ناکام ماند. و چپ و راست مدرنیته از تظاهر به نشنیدن صدای جدید و متفاوت، تا تلاش گسترده و گوناگون برای خفه کردن آن هر چه کردند به اجل محتوم خود نزدیک تر شدند.

بحثی که آقا اینجا اشاره می­فرمایند بحثی است که دشمن در این چهل سال، هر کاری که نوانست، کرد؛ که این انقلاب را از بین ببرد. من به بعضی از کارهایی که دشمن برای از بین بردن این انقلاب و کشور انجام داد، اشاره می کنم که هر کدام از آن ها به تنهایی لازم بود تا انقلاب سرنگون بشود:

 ۱- ایجاد گروهک های تروربستی: گروه های تروریستی مختلفی را تربیت کردند و به جان کشور و مردم انداختند. بزرگواران!!! ۱۷ هزار نفر شهید ترور شده، شوخی نیست! ما فقط ۱۷ هزار شهید ترور شده داریم! بزرگ ترین قربانی تروریسم ما هستیم؛ ما رئیس جمهورمان ترور شده؛ ما نخست وزیرمان ترور شده؛ ما عالی ترین مقام قضائیمان ترور شده؛ ما در یک روز ۱۵ وزیر و معاون وزیرمان ترور شده اند؛ ما در یک روز ۱۵ تن از نماینده های مجلسمان ترور شدند؛ ما عالی ترین و نورانی ترین افراد در زمینه های فرهنگی و معنوی و دینیمان ترور شده اند؛ ما نورانی ترین امام جمعه هایمان در محراب نماز جمعه ترور شدند؛ (این ها شوخی نیست). ما درخشان ترین قاضی هایمان ترور شدند؛ ما عالی ترین فرمانده های نظامیمان ترور شده اند؛ ما بهترین اساتید دانشگاهمان ترور شده اند؛ ما بهترین روحانیونمان ترور شده اند؛ ما بهترین دانشجوها و طلبه هایمان ترور شده اند؛ (آیا این برای یک کشور شوخی است؟!). کسانی که در این کشور تربیت شده بودند تا عالی ترین مسئولیت ها را بگیرند و این مردم را به قله برسانند، ترورشان کردند! (نه یک ترور، ده ترور، صد ترور، هزار ترور، ده هزار ترور، بابا ۱۷ هزار ترور مگر شوخی است؟!). هر کس که سر تنش می ارزید ترور شد! بقیه را هم نتوانستند؛ وگرنه همه را داشتند ترور می کردند… شما کسایی را که کنار امام (ره) بودند (کادری که امام (ره) تربیت کرده بود برای این کشور) با سالی که مقام معظم رهبری، به رهبری رسیدند؛ یک مقابسه بکنید! تئوری پردازهای نظاممان، مثل: شهید مفتح و شهید مطهری ترور شدند! چی موند برای این کشور؟! بعضی ها می بینی میگن که اگر امام (ره) کادر نداشت چرا انقلاب کرد؟! کادر نداشت؟ مگر گذاشتند کادری بمونه؟! این هم آخرش… (ایجادگروهک های تروریستی!!!) فرقان از یک طرف! مجاهدین خلق از یک طرف!و…

۲- دومین کارآن ها: تفرقه قومی بود: هرکار که توانستند کردند؛ اگر کسی لر بود او را با ترک در می انداختند؛ اگر کسی عرب بود، او را با عجم در می انداختند؛ اگر کسی ابرانی بود، اورا با افغانی در می انداختند؛ (شما نگاه کنید!) هر روز می آمدند و یک تفرقه جدید درست می کردند!!!

۳- و سومین کاری که انجام داده اند؛ حمله ی نظامی بود: یعنی حمله های نظامی ناجوانمردانه ای که به این کشور شد! آدم حرص می خوره وقتی به ژاپن می رسند، می گویند که: ژاپن توانست خودش را از زبر تل خاک نجات داد! طوری از ژاپن دفاع می کنند که انگار سرزمین باباشونه! اصلا کی گفته که ژاپن از زیر تل خاک بلند شد؟! چه کسی چنین حرفی را زده؟ ژاپن ابر قدرت بود؛ ژاپن در حدی قدرتمند بود که در جنگ جهانی شرکت کرده بود؛ “ژاپن” در حدی قدرتمند بود که در “جنگ جهانی” با حمله به “ژاپن” جنگ پایان گرفت. و بعد اینکه: مرکز ژاپن که از بین نرفت! بسیاری از زیرساخت های ژاپن که از بین نرفت! فقط دو تا از شهرهایش از بین رفت؛ و آن چیزی که از دست داد تلفات انسانی بسیار عجیب بود!

من در را بطه با جنگ خودمان دو سه تا آمار خدمت شما عرض بکنم: «۸۷ شهر ایران زیر بمباران حزب بعث بود؛ (اگر ژاپن فقط دو شهرش زیر بمباران بود، ایران ۸۷ شهرش به زیر بمباران بود)، ۲۶۷۶ روستا در ایران آسیب جدی دیدند، ۱۶ استان ما درگیر جنگ شد(یا مستقیم یا غیر مستقیم)، در رابطه با خسارات جنگ، خساراتی که برآورد شده (یعنی خسارات مستقیم) تا ۱۰۰۰ میلیارد دلار تخمین زده اند، بزرگواران! (۱۰۰۰ میلیارد دلار را فقط در ذهنتان داشته باشید!)  ما کل میزان فروش نفت خاممان در ۸ سال دفاع مقدس، فقط ۸۶ میلیارد دلار بود! (خسارت جنگ ۱۰۰۰ میلیارد دلار بوده) یعنی اگر خسارت جنگ را در آن زمان، به تعداد افراد ایران حساب می کردندکه (حدود ۴۰ میلیون نفر بودند)، به هر ایرانی با دلار ده هزار تومنی الان حساب کنیم؛ ۲۲۵ میلیون  تومن می رسید! (ما اینطوری خسارت دیدیم!) شما بودجه ی نفتی الان را حساب کنید ۱۱۱ هزار میلیارد تومان  را تفسیم بر ۸۰ میلیون ایرانی بکنید و تقسیم بر ۱۲ ماه بکنید به هر نفر کمتر ۱۳۰ هزار  تومان می رسه! (اگر فقط خسارت جنگ را با ده هزار دلار الان حساب شود  به هر نفر۲۲۵ میلیون تومان میرسه (ما اینطور خسارت دیدیم)… بعد می گویند که: ژاپن اینطور بود و ایران اینطور! ما که زیر ساخت هایمان بیشتر از بین رفت…چرا کسی این ها را نمی بینه؟! (فکر کردید که فقط چند تا شهر توی خوزستان بود و چندتا تیر و موشک هم بهش زدند؟!!).

۴-تحریم ومحاصره اقتصادی: ناجوانمردانه ترین تحریم های تاریخ بشریت را بر کشور ما انجام دادند، عجیب تحریم شدیم! تحریم ها، تحریم هایی بود که دشمن تصور می کرد مخصوصا (ایران)، نهایتا  بتواند تا دو ماه دوام می آورد! یکی تحریم سال ۸۸ بودکه بدترین تحریم ما بود( به محض اینکه  فتنه ۸۸ اتقاق افتاد، نامه را سران فتنه به کنکره ی آمریکا نوشتند، آمریکا بهانه دستش آمد و بدترین تحریم تاریخ را انجام داد که یک مصداق آن تحریم بنزین بود. (گفتند: ما  ایران را در بنزین تحریم می کنیم ایران نهابتا بتونه دووم بیاره، دو ماه است! )خب! چه اتفاقی افتاد؟ شورای امنیت ملی در بیت رهبری جلسشون را برگزار می کنند، حضرت آقا فرمودند: بابد کمتر از دو ماه به خود کفابی بنزین برسید… به سپاه دستور دادند (یعنی به قرارگاه خاتم)  فرمودند که: می روید و پالایشگاه ستاره خلیج فارس را می زنید! ایران شاهکار تاریخ بشریت را انجام داد وکمتر از دوماه به خود کفایی بنزین رسید..! (دشمن در خواب شبش هم نمی دید!). خب؛ چه اتفاقی افتاد؟! (نفوذی های داخلی). دولت که عوض شد، خانمی که مسئول حفاظت محیط زیست بود؛ کاردشمن را تمام کرد و گفت: تهران آلوده شده…چرا؟! چون بنزین های پالایشگاه خلیج فارس در آن است و این ها استاندارد نیست… سربعا گفتندکه: «پالایشگاه نفت رو باید تعطیل کنید» اما هیچ کس نگفت!!! تا الان؛ حتی یک لیتر از بنزین ستاره خلیج فارس در تهران استفاده نشده است..! هر چه گفتیم که اصلا پالایشگاه خلیج فارس ربطی به تهران نداره! و بنزین تهران از یک جای دیگه است… خب؛ چه اتفاقی افتاد؟! پالایشگاه بنزین را مجددا تعطیل کردند…”نفوذی داخلی” کار خودش رو انجام داد… بعدا فهمیدند که: «بالاترین استاندارد را پالایشگاه خلیج فارس داشته» سه روز پبش، خیلی شیک و مجلسی آقایون مسئولین رفتند و آن را افتتاح کردند..! این همان ستاره خلیج فارسی بود که در سال ۱۳۸۸ افتتاح شده بود.  پس سالیان سال تا سال ۱۳۹۲ بنزین ایران را تحریم می کردیم…( اینکه خیلی شیک و مجلسی افتتاح می کنند و آدم نمی فهمه، این حرص آدم رو در میاره! ولی خب؛ ما چکار به سیاست داریم؟!! ما که سیاست حالیمون نمیشه!!!).

تحریم محاصره اقتصادی: این کار بعدی بود که دشمن انجام داد…

و کار بعدی دشمن” نفوذ” بود: دشمن به دو طریق نفوذ کرد؛ هم نفوذی و هم جاسوس فرستاد، ما چقدر در این چهل سال جاسوس داشته ایم؟! ما جاسوس داشتیم که تا بیت امام رسوخ پیدا کرده بود و بمب را تا داخل بیت امام برده بود که متوجه شدند و او را گرفتند(یعنی از طریق امداد غیبی). در همان روز یک سربازی بود که عوض شده بود و مسئولین را نمی شناخت، همان مسئولی که در ماشینش بمب گذاشته بود یعنی (قطب زاده رئیس صدا و سیما)، می خواست با ماشینش وارد شود وآن سرباز ماشینش را متوقف کرد، مسئول گفت من فلانی هستم، سرباز در جواب گفت: من با این کارها کار ندارم و صندوق ماشینش را بالا زدند و دیدند که تمام صندوق عقب ماشینش TNT هست… این نفوذی رئیس صدا­و­سیمای ما بود، که بعدا متوجه شدند از طرف یک مرجع تقلید، مامور به انجام این کار شده است که آن مسئول را اعدام کردند و مرجع تقلید هم عفو اسلامی خورد…ما نفوذی داشته ایم که در جلسه ی شورای عالی امنیت ملی بمب گذاشت و رجایی و با هنر شهید شدند، اینقدر این شخصیت (نفوذی) موجه بود که گفتند: همه سوختند و برای کشمیری هم در تابوت خالی گل گذاشتند و او را تشییع کردند… بعد گفتند که «استخوان که در آتش نمی سوزد و از بین نمی رود!» بعدا متوجه شدند که طرف به فرانسه رفته!!! یعنی بمب راگذاشته و قبل از پابان جلسه خارج شده و در را بسته؛ و به طور بسیار خاصی از کشور خارج شده… ما دیگه قرار بود کجا نفوذی داشته باشیم؟! ما در”تیم مذاکره کننده هسته ای برجام”، متوجه شدیم که: جاسوس داشتیم و او را گرفتند… ما عالی ترین مقام مسئولمان در fatf متوجه شدیم که جاسوس است؛ که دو هفته پیش او را دستگیر کردند..ببینید!!!  ببینید، ما تا کجا نفوذی داشتیم؟!…

و دشمن از طرف دیگر هم یک کاری کرد: یعنی؛ محاسبه ی مسئولان را عوض کرد: یک زمانی نفوذ، مدل نفوذ کهنه بود و به آن”استعمار کهنه” می گفتند، بعنی: «حمله می کردند و کشور را می گرفتند که این تمام شد….» و یک استعمار دیگری بود به نام ” استعمار نو” که در آن؛ قاجار را برداشتند و پهلوی را جایگرین کردند؛ رضا شاه را برداشتند و محمد رضا شاه را جایگزین کردند که این هم با استقرار «جمهوری اسلامی» تمام شد. و به جای آن “استعمار فرا نو” به و جود آمد. یعنی اینکه: دیگر مسئولان را جابه جا نمی کردند، در “ذهن”مسئول “رسوخ” پیدا می کردند…و مسئول همان حرفی را می زد که دشمن می زند. این مسئول؛ آدم بی دینی نبود، آدم لاابالی نبود، آدم نفوذی نبود، اما؛ در “ذهنش رسوخ” پیدا شده بود. ممکن بود که یک کتب درسی را همان طور تعریف کند که دشمن تعریف می کند… طرف مومن، مسجدی، که دکتری می گرفت، یک”نظام سکولار” تعریف می کرد. (ببینید!!! این ها نفود می باشد که دشمن تمام این کارها را کرد)….

وکار دیگر دشمن؛ تهاجم فرهنگی بود:  دشمن در این چهل سال؛ “یک ثانیه” اجازه نداده که “جوان” ما سر از سنگر بلند کند، پشت سر هم داره “سر از تن جوان” ما جدا می کنه….(به این میگن تهاجم فرهنگی). هیچ کس در خوابش هم نمی دید که یک روزی چیزی به اسم گوشی تلفن همراه دست شخص باشه که بتواند از طریق آن صحنه هایی را ببیند که «چهل سال پیش کسی یک ثانیه هم ندیده بود)، جوان ما لحظه به لحظه این صحنه ها را بتواند ببیند (اشاره به جنگ فرهنگی بعد از انقلاب). چه کسی باور می کرد همچین روزی برسد؟ اما همین جوان، چند روز دیگر راهی “راهیان نور” هست؛ چند روز بعدش همین جوان در”اعتکاف” هست؛ چند روز بعد همین جوان در “اردوهای جهادی” هست؛ این نشان می دهد: که دشمن خیلی هم موفق نشده.. دشمن خیلی جاها ضربه­ی خودش را زد، بدجور هم ضربه­ی خودش را هم زد، اما؛ این ها نشان می دهد که: «این جوان هنوز جلوی این تهاجم های فرهنگی ایستاده».

و از دیگر کارهای دشمن؛ شعارهایی بود که وارد کرد: که مهم ترین این شعارها «القای ناتوانی» بود. که دشمن آمد و گفت که شما “آبگوشت بز باش”هم نمی توانید درست کنید! این”القای ناتوانی” بودکه دشمن انجام می داد، اما؛ “جوان” ابرانی در این “چهل سال” ثابت کرد که “همه کار” می تواند انجام بدهد و ایران را به قدرت های بزرگی مثل: نانو، هسته ای، هوا فضا و امثال این ها رساند. “تفکر جهادی” باعث شد که این جوان همه کار بکند. حتی! در زمان جنگ، اختراع می کرد «که فقط؛ چمران “هفت اختراع” ثبت شده در زمان جنگ دارد». ببینبد!!! چقدر جوان های ما در زمان جنگ اختراع کردند…. شما پل بعثت رو نگاه بکنید!  آرکیو ۱۷۰ را نگاه بکنید!  (آرکیو ۱۷۰ شکارش غیر ممکن بود، اما؛ جوان ابرانی توانست این کار را بکند…). و فناوری هسته ای و سوخت ۲۰ درصد مواردی هستندکه جوان ایرانی موفق به انجام آن شد… جوان ایرانی هر جا که بهش بهاء دادند موفق شد، در صورتی که دشمن شعار می داد و می گفت: شما نمی توانید!!!

و کار دیگر دشمن؛ تزریق نا امیدی بود: جوان های ما را “نا امید” می کنند و می گویند که: آخرش که چه؟! این همه این همه دکتری بیکار که داریم، تو هم برو درس بخون که یکی به تعداد بیکاران کشورمان اضافه بشود. فضای کشور را کاملا سیاه نشان می دهند، انگار نه انگار در این چهل سال خدمتی انجام شده باشه! بزرگواران!!! « امید». به” آینده امید” داشته باشید. دوران سختی ما بخش عمده ش تمام شد؛ دیشب هم عرض کردم: که دلیل نامه ی آقا این است که: در این چهل سال تمام تفکرات مادی ضعف خودش رو نشون داد. هر تفکری که میخواست باشد؛ تفکر شبه کمونیستی و ملی گرایی تا تفکر غرب گرا و توسعه گرا، همه آمدند و همه ضعفشان نشان داده شد…(آن دوران سختی تمام شد). الان هست که مردم “تفکر ناب” را در خواست خواهند کرد. دیگر مردم از آن تفکر خسته شدند! دیدندکه نه”تفکر غربی” توانست کاری انجام بدهد و نه”تفکر شرقی”! حالا باید همان تفکری را که در هسته ای داشتیم، در نظامی داشتیم، درامنیتی داشتیم، در نانو داشتیم، درهوا فضا داشتیم، و در موارد زیاد دیگری که داشتیم، همان تفکر باید در تفکر” اقتصادی” به کار ببریم، در بحث”ارزش پولی” هم باید به کار بیاید.«تفکر ناب»، تفکر«حزب اللهی» این هایی که گفتم؛ کارهایی بود که دشمن انجام می داد، اما؛ آقا می فرمایند: «که دشمن موفق نشد».

یک جمله ی پایانی این فراز بیانیه راهم عرض بکنم: «دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود؛ طبیعی بود که سردمداران گمراهی و ستم واکنش نشان دهند؛ اما؛ این واکنش ناکام ماند؛ چپ و راست مدرنیته از تظاهر به نشنیدن این صدای جدید و متفاوت تا تلاش گوناگون و گسترده برای خفه کردن آن هر چه کردند به اجل محتوم خود نزدیک تر شدند. اکنون با گذشت چهل جشن با شکوه انقلاب و چهل دهه ی فجر، یکی از آن دو کانون دشمنی نابود شده و دیگری با مشکلاتی که خبر از نزدیکی احتضار می دهد، دست و پنجه نرم می کند. و «انقلاب اسلامی» با حفظ و پایبندی به “شعار های” خود همچنان پیش می رود.»

آقا در اینجا دو بحث را مطرح می کنند:

۱- می فرمایند که: بلوک شرق از بین رفت (قدرت شوروی) ۲

– و قدرت آمریکا هم دارد رو به افول می رود. انشاالله فردا شب در پیرامون این دو مورد صحبت می کنیم. شوروی چگونه از بین رفت؟! و آمریکا چگونه از بین می رود؟! این ها را انشاالله عرض خواهیم کرد.

از خدا می خواهیم انشاالله که چشمان گنه کار و ناقابلمون را به دیدار مولامون حجه الابن الحسن(عج) روشن و منور بگرداند (الهی آمین) عاقبت همه ی ما را ختم به خیر وختم به شهادت قرار بدهد( الهی آمین). جوان های ما که مخاطب اصلی این بیانیه هستند، از تمام آفات مادی و معنوی و القاتات دشمن دور بگرداند(الهی آمین). وسیله­ی رفاه، کار و ازدواج این جوان ها را هرچه زودتر فراهم بگرداند (اللهی آمین).

«سبحان ربک رب العزه عما یصفون و السلام علی المرسلین و الحمدالله رب العالمین».

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*