شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۱۸

شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۱۸

             دسته مناسبتي : دوره های آموزشی   / 

             دسته موضوعي : ⛓ سلسله جلسات   /  اصول اعتقادی و عبادی   /  حكومت اسلامي (جمهوري اسلامي و ...)   /  فرهنگ و اصول اجتماعی اسلامي   / 

             دسته زماني : 1398   / 

سلسله جلسات شرح بیانیه گام دوم – جلسه 18 - مسجد امام رضا علیه السلام دانشگاه فردوسی مشهد

فايل صوتي : دانلود صوت

شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۱۸

بسم الله الرحمن الرحیم

سلسله جلسات شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۱۸

مسجد امام رضا علیه السلام دانشگاه فردوسی مشهد

 

“نکته مهمی که باید آینده سازان درنظر داشته باشند، این است که درکشوری زندگی میکنند که از نظر ظرفیتهای طبیعی و انسانی، کم نظیر است و بسیاری از این ظرفیت ها با غفلت دست اندرکاران تاکنون بی استفاده یا کم استفاده مانده است.همت های بلند و انگیزه های جوان و انقلابی خواهند توانست آنها را فعال و در پیشرفت مادی و معنوی کشور به معنی واقعی جهش ایجاد کنند…”

عمده مسئولان از بیان ظرفیها فراری هستند چرا که این امر توقع ایجاد میکند؛ اما رهبر معظم ظرفیتها را بیان میکنند و میفرمایند باید از آن استفاده کنیم.

“مهم ترین ظرفیت امیدبخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است…”

عده ای جوانان دهه شصتی را نسل سوخته و تهدید خواندند اما رهبری، ایشان را فرصت میدانند.

در ادامه بیانیه آقا برخی از فرصت های مادی کشور را مطرح میکنند مانند ذخایر معدنی، منابع زیرزمینی، بازار بزرگ ملی، حاصل خیزی زمین و… که میفرمایند بسیاری از ظرفیتها دست نخورده مانده است.

البته باید کمی به مسئولان حق داد چون ۴۰ سال فرصت کافی برای استفاده از همه ظرفیتها نیست و طبیعی است که باید عقب ماندگی هایمان در دوران قاجار و پهلوی و…را جبران کنیم.

اما ما ثابت کردیم که میتوانیم به سرعت و به خوبی رشد کنیم؛ مانند رشد در مسائل علمی که رشد علمی مان بعد از ۲۰ سال شروع شد و امروزه در دنیا حرفی برای گفتن داریم…

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*