شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۱۷

شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۱۷

             دسته مناسبتي : دوره های آموزشی   / 

             دسته موضوعي : ⛓ سلسله جلسات   /  جهاد و دشمن شناسی   /  حكومت اسلامي (جمهوري اسلامي و ...)   / 

             دسته زماني : سال 1398   / 

بسم الله الرحمن الرحیم سلسله جلسات شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۱۷ مسجد امام رضا علیه السلام دانشگاه فردوسی مشهد لینک دریافت صوت جلسه     بعد از اینکه حضرت آقا برکات انقلاب اسلامی را مطرح فرمودند و قبل از اینکه به بحث انتظارات برسند، بحث دیگری را در این میان تحت عنوان دستاوردها […]

بسم الله الرحمن الرحیم

سلسله جلسات شرح بیانیه گام دوم – جلسه ۱۷

مسجد امام رضا علیه السلام دانشگاه فردوسی مشهد

لینک دریافت صوت جلسه

 

 

بعد از اینکه حضرت آقا برکات انقلاب اسلامی را مطرح فرمودند و قبل از اینکه به بحث انتظارات برسند، بحث دیگری را در این میان تحت عنوان دستاوردها بیان کردند.

 

« ایران مقتدر امروز همانند آغاز انقلاب با چالش های مبتکران رو به رو است. اما با تفاوتی کاملا معنادار، اگر آن روز چالش با آمریکا بر سر کوتاه کردن دست عمال بیگانه یا تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران یا رسوا کردن لانه جاسوسی بود، امروز چالش بر سر حضور ایران مقتدر در مرزهای رژیم صهیونیستی و برچیدن بساط نفوذ نامشروع آمریکا از منطقه غرب آسیا و حمایت جمهوری اسلامی از مبارزات مجاهدان فلسطینی در قلب سرزمین های اشغالی و دفاع از پرچم برافراشته حزب الله و مقاوت در سراسر این منطقه است و اگر آن روز مشکل غرب جلوگیری از خرید تسهیلات ابتدایی برای ایران بود امروز مشکل او جلوگیری از انتقال سلاح های پیشرفته ایرانی به نیروهای مقاومت است و اگر آن روز گمان آمریکا آن بود که با چند ایرانی خودفروخته یا با چند هواپیما و بالگرد خواهند توانست بر نظام اسلامی و ملت ایران فایق آید، امروز برای مقابله سیاسی و امنیتی با جمهوری اسلامی خود را محتاج به یک ائتلاف بزرگ از ده ها دولت معاند یا مرعوب می بینند و البته باز هم در رویارویی شکست می خورند.

 

ایران به برکت انقلاب اکنون در جایگاهی متعالی و شایسته ی ملت ایران و در چشم جهانیان و عبور کرده از بسی گردنه های دشوار در مسایل اساسی خویش است».

 

دستاوردی را حضرت آقا مطرح می فرمایند که حقیقتا به ذهن بسیاری از انسان ها نیامده و نمی آید. این دستاورد مقایسه ایران با چهل سال قبل در بحث چالش های جهانی است. در چهل سال پیش دعوای آمریکا با ایران چه بود؟ این موضوع که چرا سفارت اسرائیل را تعطیل کردید و به جای آن پرچم فلسطین را نصب کردید؟ چرا شاه را بیرون کردید؟ چرا سفارت آمریکا را گرفتید؟

 

آن روز ها ما محتاج سیم خار دار بودیم که به ما ندادند اما چهل سال گذشت، امروز دعوای آمریکا با ما بر سر چه موضوعی است؟ ما روز به روز قوی تر شدیم، ۱۵ سال گذشته آمریکا گفت شما نباید هسته ای داشته باشید، ۵ سال پیش گفت شما نباید ۲۰ درصد سوخت را داشته باشید، اما اگر با همان تفکر جهادی هم پیش می رفت، امروز آمریکا کوتاه تر آمده و ۲۰ درصد سوخت ما  می پذیرفت.

 

روز به روز ما چنین اقتداری را یافتیم. اگر آن روز ها گفته شده که به شما سیم خاردار نمی دهیم، امروز چگونگی ارسال موشکها توسط ایران به سمت حزب الله و پرتاب موشک ها به وسیله حزب الله به قلب تل‌آویو و حیفا دغدغه آنهاست.

 

اگر آنها ۸ سال دفاع مقدس را در خاک ما شروع کرده و با ما جنگیدند امروز هزاران کیلومتر آن طرف تر در غزه، سوریه، بحرین و یمن می جنگند. نظاره کنید که ما به چه اقتداری رسیده ایم.

 

آن روز ها مشکل آمریکا با ما چه بوده و امروز چه چیز است؟ امروز مشکل آمریکا این است که گفتمان جمهوری اسلامی همه ی دنیا را فتح کرده و آمریکا نمی تواند جلوی آن را بگیرد. حضرت آقا می فرمایند اگر روزی چالش این بود که چند تن از عمال بیگانه آمریکا را بیرون کردیم امروز چالش چه چیزی است؟ چالش این است که ما در حیاط خلوت آمریکا برنامه ریزی می کنیم. آمریکا مجبور شد تا انقلاب مخملی را در ونزوئلا راه اندازی کند یا مجبور شد کودتایی در برزیل راه اندازی کند تا دست ما را کوتاه کند. ببینید که ما تا کجا رفته ایم، شما این اقتدار ایران را با چهل سال پیش مقایسه کنید.

 

ایران روز به روز مقتدر تر و بلوک شرق و غرب روز به روز ضعیف تر شده همان طور که حضرت آقا فرمود کار یکی از آنها به پایان رسیده و دیگری نیز رو به افول است.

در این چهل سال آمریکا روز به روز ضعیف تر شده به خاطر دارید که هنگام مطرح کردن بحث افول آمریکا بنده آمارها را بیان کردم. در فصل دوم کتاب نقدی علمی بر سند ۲۰۳۰ که توسط دولت فخیمه ممنوع الچاپ شد افول آمریکا مطرح شد و بیان شده بود آرمان سند ۲۰۳۰ این است که ما به توسعه پایدار برسیم، کشورهایی که به توسعه پایدار رسیده اند مثل اسکاندیناوی و در راس آنها آمریکا است. در این فصل، افول آمریکا با آمار بین المللی همین کشور آورده شده و انشاالله چند ماه دیگر کتاب گام دوم چاب می شود و در این کتاب بحث افول آمریکا با آمار های خود این کشور و طبق نظریه های نظریه پردازانشان مفصل آمده است. بنده آمار و نظریه های فراسیس فوکویاما و امثال این انسانها را خوانده ام.

 

«اما راه طی شده فقط قطعه ای از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمانهای بلند جمهوری اسلامی است. دنباله ی این مسیر که به گمان زیاد به دشواری گذشته ها نیست، باید با همت، هوشیاری، سرعت عمل و ابتکار شما جوانان طی شود».

 

حضرت آقا آب پاکی را بر روی دست ما ریخته و فرمودند دوران سخت تمام شد. چهل سال دوران سخت جمهوری اسلامی به پایان رسید، از این پس مسیری که داریم مسیر آسانی است، دلیلش نیز مشخص است ما در چالش امنیتی الگویی نداشتیم و این الگو را هر چند که زمان برد تجربه کردیم. ما در بحث اقتدار منطقه و عمق استراتژیک الگو نداشتیم اما بعد از مدتی به این الگو رسیدیم. ما در بحث فرهنگ، اقتصاد و بسیاری از امور و قانون گذاری الگو نداشتیم. ما الگویی برای اداره قضایی یک کشور و قوه قضاییه نداشتیم و ما باید این موارد را تجربه می کردیم. آن مسیر بسیار مسیر سختی بود و حال این موارد را ما تجربه کرده ایم.

 

کسانی آمده اند تجربیاتی داشتند و مسئولیت گرفتند اما اکنون دورانشان تمام شده است،‌ جوانانی که این تجربیات را مشاهده کرده اند، خوش فکرند و در جمهوری اسلامی بزرگ شدند حال می آیند تا مسئولیت ها را به عهده بگیرند. دنباله این مسیر که به گمان زیاد به دشواری گذشته ها نیست باید با همت، هوشیاری، سرعت عمل و ابتکار شما جوانان طی شود.

 

وضعیت اطلاعاتی ما چهل سال پیش چگونه بود؟ سی سال پیش چگونه بود و امروزه چگونه است؟ آیا قابل مقایسه است؟ چهل سال پیش جرات کردند در ایران جنگی آغاز کنند اما الان به مخیله کسی خطور نمی کند که با ایران بجنگند. آن روز ها ما موشکی داشتیم؟ در اواسط جنگ توانستیم تنها چند عدد موشک آن هم نه پیشرفته از این طرف و آن طرف به دست بیاوریم، فرماندهان ما با تدبیری که داشتند قبول نموده تا یکی از این موشک ها را شلیک نکنند. این موشک به شهید تهرانی مقدم داده شد و به وی گفته شد تا موشک را باز کرده و از روی آن موشکی بسازد. آن دوران کجا و این دوران کجا؟

 

دورانی که ما معمولی ترین بیسیم ها و پل های شناور را نداشتیم.

حال همه چیز داریم مسیری که در گام دوم پیش روی ماست بسیار هموارتر است. مسیر اول مسیر انقلاب اسلامی بود، مسیر دوم مسیر جمهوری اسلامی، مسیر سوم دولت اسلامی، مسیر چهارم نظام اسلامی و مسیر پنجم تمدن نوین اسلامی است. ما به مرز دولت اسلامی رسیدیم و اگر این را بگذرانیم تمام است.

 

دولت اگر اسلامی شود تا نظام اسلامی شدن و اینکه مردم به مبانی اسلام عمل کنند فاصله ای نداریم اما اگر آن اتفاق رخ دهد تمدن نوین اسلامی شکل خواهد گرفت. ما مسیر سخت را طی کرده ایم مسیری خواستند در آن کودتا کنند و نفوذی فرستادند گذشته است.

 

« مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان و فعالان جوان در همه میدان های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، بین المللی و نیز در عرصه های دین، اخلاق، معنویت و عدالت باید شانه های خود را به زیر بار مسئولیت دهند از تجربه ها و عبرت های گذشته بهره بگیرند، نگاه انقلابی و روحیه انقلابی و عمل جهادی را به کار بندندو ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازند».

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*