نکاتی مهم درباره سقوط هواپیمای اوکراین و شهادت جمعی از هموطنان عزیزمان + اسناد و تصاویر

نکاتی مهم درباره سقوط هواپیمای اوکراین و شهادت جمعی از هموطنان عزیزمان + اسناد و تصاویر

پایگاه اینترنتی سعداء برای روشن شدن ابعاد این حادثه و همچنین بررسی درست قضیه در مقیاس چنین حوادثی مطالبی را تقدیم می کند.

ساعاتی پس از انتشار بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین و ابراز تاسف از این حادثه که به خاطر خطای انسانی رخ داد، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یک مصاحبه تلویزیونی حاضر شده و ضمن بیان جزئیات حادثه و تشریح خطای صورت گرفته، متواضعانه مراتب تاثر و تاسف خود از بروز این حادثه را اعلام و از ملت شریف ایران عذرخواهی نموده و بدون اشاره به اشکالات سایر بخش های کشور، همانند یک سرباز واقعی وطن تمام بار مسئولیت قضیه را بر دوش خود کشید. اقدامی که بار دیگر و عملا بر مردم شریف ایران ثابت کرد که وطن عزیزمان، سردارانی همچون حاج قاسم سلیمانی در قامت سبزپوشان سپاه بسیار دارد.

اما همچون برهه های گذشته، برخی کینه توزان و زخم خوردگان انقلاب بر موج حاصل از این حادثه سوار شده و علاوه بر سنگین کردن داغ این حادثه، در جهت تخریب این نهاد انقلابی قدم برداشتند. این افراد که در بینشان از سمت های گوناگون نیز دیده می شود، کاملا غیرمنصفانه و بدون در نظر گرفتن واقعیت های موجود و در حالی که فاقد حداقل توانمندی های علمی لازم برای اظهار نظر هستتند، با جملات و گفته هایی جهت دار، بر زخم مردم ایران نمک پاشیدند.

برای درک دقیق ابعاد این حادثه هنوز فرصت باقی است. لکن آنچه که در این بین مهم است، اولا توجه دقیق به اظهار نظرهای کارشناسانه سردار حاجی زاده و سردار سلامی است که خود پاسخگوی بسیاری از شبهات ایجاد شده است؛ ثانیا بخشی از شبهات مطرح در اذهان عمومی عملا ناشی از نهادهایی غیر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است؛ ثالثا باید به اهمیت و نقش این نیروی انقلابی و خدمات ارزشمند آن در طول انقلاب اسلامی توجه درست داشت؛ که تمامی این اقدامات در راستای امنیت و عزت مردم عزیز ایران اسلامی بوده است.

پایگاه اینترنتی سعداء برای روشن شدن ابعاد این حادثه و همچنین بررسی درست قضیه در مقیاس چنین حوادثی مطالبی را تقدیم می کند.

 

 

چطور امکان دارد که پدافند، هواپیمای مسافربری و موشک کروز را جابجا تشخیص دهد؟

 

 

هواپیمای جنگ الکترونیک RC-135 u نیروی هوایی ایالات متحده، پیشرفته ترین جنگ افزار الکترونیک نیروی هوایی آمریکا می باشد که تنها ۲ عدد از آن وجود دارد.

این هواپیما تا به امروز در بیش از ۸۰۰۰ عملیات جنگی، از جمله عملیات‌های طوفان‌صحرا، شیلد سپر‌، ساعت شمالی، ساعت جنوبی‌، آزادی عراق و… حضور داشته است و ماموریت آن ایجاد اختلال در رادارهای پدافندی و موشکی است و می‌تواند این سامانه ها را دچار اشتباه در تشخیص اهداف کند.

ظاهرا در زمان سرنگونی هواپیمای اوکراینی، RC-135 u درنزدیکی ایران در حال عملیات بوده است.

منبع : سایت نیرو هوایی ایالات متحده
www.af.mil/About-Us/Fact-Sheets/Display/Article/104495/rc-135u-combat-sent/

——————–

———————-

چرا اعلام موضع رسمی دو روز به طول انجامید؟
به دلیل نشان‌دادن مشخصات موشک کروز توسط رادار- بر اساس گزارش فوق – و یقین به هدف قراردادن موشک کروز و نه هواپیمای مسافربری، لازم بود تا تحقیقات کامل صورت پذیرد که آیا در سقوط هواپیما موشک کروزی در کار بوده است یا خیر؟

 

یکی از سوالات درباره حادثه اخیر، تکذیب این حادثه توسط برخی از مسئولین است.

تکذیب حمله به هواپیمای مسافربری اگر به دروغ بوده که هیچ اما تکذیب توسط کسانی که در متن قضایا نیستند امری طبیعی است

به عنوان مثال :
در حادثه هوایی شماره ۱۸۱۲ “سیبریا ایرلاینز” در سال ۲۰۰۱ که موشک های اوکراینی در رزمایشی اشتباها هواپیمای روسیه را هدف قرار دادند در ابتدا تمامی مقامات ۲ کشور این حادثه را تکذیب کردند.

رئیس جمهور روسیه روز بعد به مطبوعات گفت كه “سلاح های به كار رفته در آن رزمایش ها، دارای چنین خصوصیاتی هستند كه رسیدن به راهروهای هوایی را برای آنها غیرممكن می‌سازد”.

مقامات نظامی اوکراین در ابتدا تکذیب کردند که موشک آنها هواپیما را ساقط کرده است. سخنگوی وزارت دفاع، کنستانتین خاورنکو خاطرنشان کرد: “نه جهت و نه برد موشک ها مطابق با نقطه ی عملی یا نظری که در آن هواپیما منفجر شده است” نیست.

متن اصلی تکذیبهای مقامات دو کشور به زبان انگلیسی:

and Russian President Vladimir Putin told the press the next day that “the weapons used in those exercises had such characteristics that make it impossible for them to reach the air corridor through which the plane was moving”.Ukrainian military officials initially denied that their missile had brought down the plane; they reported that the S-200 had been launched seawards and had successfully self-destructed. Indeed, Defense Ministry spokesman Konstantin Khivrenko noted that “neither the direction nor the range (of the missiles) correspond to the practical or theoretical point at which the plane exploded”.

However, some Ukrainian officials later admitted that it was probably their military that shot down the airliner. Ukrainian officials speculated that water interference caused the missile to veer off course

 

حرف در اینباره بسیار است. لکن همان طور که مردم شریف ایران خود به این امر واقفند، اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این سال ها بر هیچکس پوشیده نیست:

 

 

 

 

 

 

 

صحبت بین الصلاتین پیرامون این حادثه:

نداشتن، تحلیل سیاسی ، امیرالمومنین را خانه‌نشین کرد؛ وقتی مردم، دشمن اصلی را فراموش کنند، کار به اینجا می رسد.

مردم در جریان ماجرای هواپیمای اوکراینی ، فراموش کردند که آمریکا مسبب تمام مشکلات است! حدود ۲۵۰ سال از تولدش نگذشته اما ۲۳۰ سال آن را در جنگ بوده، در ۵۰ کشور کودتا کرده و میلیون ها آدم‌کشته است و…

عده‌ای این ها را فراموش کردند و یقه سپاه را گرفتند! پدر دلسوزی که ۴۰ سال است از او، جز خدمت ندیدیم.

دوست و دشمن را بشناسیم

 

———————-

 

برای دریافت سریع و به موقع سایر مطالب در پیامرسان های ما با آیدی زیر عضو شوید:

ایتا، سروش، بله و تلگرام : soada_ir

اینستاگرام: soada.ir

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*