معیار کاندیدای اصلح از منظر قرآن و روایات – ویژه مبلغین و فعالان فرهنگی

معیار کاندیدای اصلح از منظر قرآن و روایات – ویژه مبلغین و فعالان فرهنگی

در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، پایگاه اینترنتی سعداء مجموعه ۴۷ عکس نوشت شامل معیارهای کاندیدای اصلح از منظر قرآن و روایات به صورت روزانه منتشر خواهد کرد.

در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، پایگاه اینترنتی سعداء مجموعه ۴۷ عکس نوشت شامل معیارهای کاندیدای اصلح از منظر قرآن و روایات را به صورت روزانه منتشر خواهد کرد.
معیارهای کاندیدای اصلح در عرصه های زیر مورد بررسی قرار می گیرد:
۱- عرصه معنوی و اخلاقی
۲- عرصه مدیریتی و تخصصی
۳- عرصه روحیه و رفتار انقلابی

برای دریافت روزانه این عکس نوشت ها در پیامرسان های ایتا و سروش و تلگرام به آیدی soada_ir و در اینستاگرام به آدرس soada.ir مراجعه کنید.

 

دریافت مجموعه ۱ عکس نوشت ها (۱۲ تا) : موضوع معیارهای معنوی و اخلاقی

دریافت مجموعه ۲ عکس نوشت ها (۱۴ تا) : موضوع معیارهای مدیریتی و تخصصی

دریافت مجموعه ۳ عکس نوشت ها (… تا) : موضوع معیارهای انقلابی

******************************

(توجه: برای مشاهده بهتر تصاویر روی آنها کلیک کنید)

******************************

معیار اول در عرصه معنوی و اخلاقی:    تقوا

مقام معظم رهبری مدظله‌العالی می‌فرمایند: «اگر در نظامی، مسئولان نظام باتقوا باشند، فساد در آن نظام راه پیدا نمی‌کند».
تقوا یعنی اگر کار پنهان شخص آشکار شد، از خدا و مردم خجالت نکشد. آیت‌الله مجتهدی تهرانی رحمة‌الله‌علیه می‌فرمودند:«تقوا یعنی اگر یک هفته، مخفیانه از همه‌ی کار‌های ما فیلم گرفتند و گفتند اعمال هفته‌ی گذشته‌ات در تلویزیون پخش شده، ناراحت نشویم».

***************************

معیار دوم در عرصه معنوی و اخلاقی:    اخلاق

یکی از مصادیق اخلاق‌مداری، نگاه پدرانه به دیگران است. اگر شخصی در انتخابات رأی آورد، باید همه‌ی مردم را مثل فرزندان و خانواده‌ی خویش ببیند؛ باید اخلاق را رعایت کند و برای انتقام‌گیری بر سر کار نیاید.
از مصادیق بی اخلاقی این است که انسان برای رسیدن به قدرت، کار غیراخلاقی انجام بدهد، مثلاً به رقبای انتخاباتی و یا مخالفین خود توهین کند. یکی دیگر از مصادیق اخلاق، پذیرش حق است. به عنوان مثال، شخصی که در انتخابات رأی نمی‌آورد، باید این را بپذیرد، نه آنکه در مقابل نظام بایستد و مانند بازندگانِ انتخابات سال ۱۳۸۸، اردوکشی خیابانی کند! این، اوج بی‌اخلاقی است.

********************************

معیار سوم در عرصه معنوی و اخلاقی:    اخلاص

فرد مسئول باید برای خدا کار کند؛ برای خدا به مردم خدمت کند، نه برای تعریف و تمجید دیگران. اگر انسان برای خدا کار کند، نه از رأی آوردنش خوش‌حال می‌شود و نه از رأی نیاوردنش ناراحت.
فرد مسئولی که چنین نگاهی داشته باشد، خودش را به باندهای قدرت و ثروت وصل نمی‌کند، چون با خودش می‌گوید مهم نیست که رأی بیاورم یا نه؛ من وظیفه‌ام را انجام می‌دهم.

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*