بانوی ژاپنی که تمام لوازم منزلش ایرانی است!

بانوی ژاپنی که تمام لوازم منزلش ایرانی است!

در برنامه‌ای تلویزیونی، مصاحبه‌ای با یک خانم ژاپنی به نام «آتسوکو هوشینو» که به‌تازگی به اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله) گرویده است پخش شد. از او سؤال کردند: «چرا با وجود محصولات الکترونیکی ژاپنیِ باکیفیت، لوازم خانگی ساخت ایران را برای منزلتان خریده‌اید؟». در پاسخ گفت:«به دلیل تقویت اقتصاد کشور شیعی؛ و چون رهبر ایران گفته‌اند استفاده از کالای ایرانی را برای خودتان فریضه بدانید»

در برنامه‌ای تلویزیونی، مصاحبه‌ای با یک خانم ژاپنی به نام «آتسوکو هوشینو» که به‌تازگی به اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله) گرویده است پخش شد. وی به خاطر علاقه به مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) منزل خود را نزدیک بیت رهبری انتخاب کرده‌اند تا هر روز که اجازه یافت نماز را به امامت رهبر معظم انقلاب بخواند.

از او سؤال کردند: «چرا با وجود محصولات الکترونیکی ژاپنیِ باکیفیت، لوازم خانگی ساخت ایران را برای منزلتان خریده‌اید؟».

در پاسخ گفت:«به دلیل تقویت اقتصاد کشور شیعی؛ و چون رهبر ایران گفته‌اند استفاده از کالای ایرانی را برای خودتان فریضه بدانید»

خرید کالای خارجی – با این توجیه که بهتر از کالای داخلی است – مثل این است که در فوتبال به جای تیم ملی خود، از تیم حریف حمایت کنی، چون بازی بهتری به نمایش می‌گذارد.

مردم ژاپن سال‌ها دروازه کشورشان را بر روی کالای خارجی بستند و اجناس ژاپنی خریدند که در اغلب موارد، بسیار بی‌کیفیت بودند؛ اما همین عزم ملی، آنان را در علم و صنعت به نقطه‌ای رساند که دنیا در برابر آن ناچار به تعظیم شود.

 

منبع: منظومه جهاد، سید محمدحسین راجی، ص ۵۱٫

 

در ادامه بخشی از مصاحبه ایشان در برنامه تلویزیونی پایش را می‌بینید:

   

 

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*