کتاب «دوگانه های سرنوشت ساز» منتشر شد

کتاب «دوگانه های سرنوشت ساز» منتشر شد

کتاب «دوگانه های سرنوشت ساز» به همت تیم نخبگانی اندیشکده راهبردی سعداء و با محوریت تبیین و بازخوانی سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان منتشر شد.

با محوریت تبیین سخنان رهبری؛

کتاب «دوگانه های سرنوشت ساز» منتشر شد

کتاب «دوگانه های سرنوشت ساز» به همت تیم نخبگانی اندیشکده راهبردی سعداء و با محوریت تبیین و بازخوانی سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان منتشر شد.

کتاب دوگانه های سرنوشت ساز اثر سیدمحمدحسین راجی

حجت الاسلام سید محمدحسین راجی، مسئول گروه علمی انقلاب اسلامی آستان قدس رضوی، در گفتگو با روابط عمومی اندیشکده سعداء با اشاره به دیدار رهبری با نمایندگان مجلس خبرگان در ۲۳ اسفند ۹۷، اظهار کرد: حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، با تاکید بر ضرورت ایجاد یک گفتمان و فهم عمیق عمومی، درباره «نوع و چگونگی مواجهه با چالشها و حوادث» به تبیین ۱۰ دوگانه سرنوشت ساز در این زمینه پرداختند.

نویسنده کتاب «گام تمدن ساز»، این صحبت ها را یکی از مهم ترین سخنرانی های استراتژیک رهبر معظم انقلاب دانست که در کشاکش فضای آخر سال ۹۷ مغفول واقع شده و افزود: رهبری در این دیدار فرمودند: «چند دوگانه را من عرض می کنم… به نظر من این دوگانه ها سوالات [مهم] است؛ ما از خودمان باید سوال کنیم که در این دوگانه ها چه جوری عمل کنیم» که بر همین اساس، تیم نخبگانی اندیشکده راهبردی سعداء، اقدام به پژوهشی در این خصوص کردند که به نگارش کتاب «دوگانه های سرنوشت ساز» منجر شد.

وی با بیان اینکه این کتاب در ۱۰ فصل به چاپ رسیده و در سالروز فرمایش رهبری عرضه خواهد شد، «ابتکاری و فعال بودن در مقابل انفعالی و تابع دشمن بودن»، «نگاه امیدوارانه در مقابل نگاه مأیوسانه»، «شجاعت در مقابل ترس»، «حزم و تدبیر در مقابل ساده اندیشی»، «نگاه توأم به تهدیدها و فرصت ها»، «شناخت یا عدم شناخت واقعیت های میدانی»، «مدیریت احساسات در مقابل رها کردن آن»، «رعایت ضوابط شرعی در مقابل عدم رعایت ضوابط شرعی»، «بهره گیری از تجربه ها در مقابل فراموش کردن آن ها» و «توجه به دشمن واقعی در برابر مقصر دانستن یکدیگر» را عناوین فصول آن عنوان کرد.

نویسنده کتاب «صعود چهل ساله» با بیان اینکه هر کدام از این فصل ها، شامل چند محور می شود که دربردارنده مصادیق مختلف اعم از تجربه های دینی و تاریخی از زندگی معصومان علیهم السلام، بزرگان و شهدا می شود، اظهار کرد: کتاب «دوگانه های سرنوشت ساز» در ۲۲۸ صفحه و تیراژ هزار جلد توسط نشر معارف روانه بازار نشر شده که علاقه‌مندان می توانند جهت دریافت آن، به فروشگاه اینترنتی سعداء به نشانی www.soada.ir/shop مراجعه کنند.

گفتنی است، حجت الاسلام سیدمحمدحسین راجی نگارش کتاب هایی چون «راه های نفوذ دشمن»، «نقدی علمی بر سند ۲۰۳۰»، «کرونا، چالش نظام سلامت»، «فناوری هسته ای، چرخ زندگی»، «زبیایی ها و زشتی های کربلا» و… را در کارنامه پژوهشی خود دارد.


کتاب دوگانه های سرنوشت ساز را با تخفیف، از اینجا دریافت کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*